USA. Pentagon ma plan, jak przerobić dowolny samolot na autonomiczny

USA. Pentagon ma plan, jak przerobić dowolny samolot na autonomiczny
Źródło zdjęć: © Pixabay.com

20.08.2019 08:31

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pentagon ma plan, jak szybko przemienić dowolny samolot w autonomiczną maszynę w zaledwie kilka godzin. Z pomocą ROBOpilota będzie to można osiągnąć bez ingerencji w systemy elektroniczne i mechaniczne.

Inżynierowie pracujący na zlecenie Pentagonu rozwijają projekt o nazwie ROBOpilot. Dzięki niemu można będzie szybko zainstalować odpowiednie oprogramowanie na pokładzie dowolnego samolotu, które przemieni maszynę w zdalnie sterowany lub autonomiczny pojazd latający.

Założeniem programu jest możliwość przemienienia każdej latającej maszyny w autonomiczny pojazd, w tym zwykłych samolotów załogowych, których jest obecnie najwięcej w powietrzu. Po zainstalowaniu robota, jego rolą byłoby wykonywanie tych samych czynności, które leżą w kompetencji ludzkich pilotów.

Jak zapewniają inżynierowie, instalacja ROBOpilota byłaby bardzo prosta, a dzięki temu również możliwe będzie wykonywanie dowolnych misji - transportu żołnierzy czy sprzętu - inną maszyną niż wojskowa.

Pentagon nie ukrywa że w przyszłości liczy na to, żeby autonomiczne maszyny i zaawansowane roboty przejmowały niebezpieczne zadania wojskowe. Trwają pracę nad robotami ATLAS i Valkyrie. I chociaż ich głównym celem ma być niesienie pomocy potrzebującym, to USA nie wyklucza wykorzystania ich również na polu walki.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)