USA. Pentagon ma plan, jak przerobić dowolny samolot na autonomiczny

USA. Pentagon ma plan, jak przerobić dowolny samolot na autonomiczny20.08.2019 08:31
USA. Pentagon ma plan, jak przerobić dowolny samolot na autonomiczny
Źródło zdjęć: © Pixabay.com

Pentagon ma plan, jak szybko przemienić dowolny samolot w autonomiczną maszynę w zaledwie kilka godzin. Z pomocą ROBOpilota będzie to można osiągnąć bez ingerencji w systemy elektroniczne i mechaniczne.

Inżynierowie pracujący na zlecenie Pentagonu rozwijają projekt o nazwie ROBOpilot. Dzięki niemu można będzie szybko zainstalować odpowiednie oprogramowanie na pokładzie dowolnego samolotu, które przemieni maszynę w zdalnie sterowany lub autonomiczny pojazd latający.

Założeniem programu jest możliwość przemienienia każdej latającej maszyny w autonomiczny pojazd, w tym zwykłych samolotów załogowych, których jest obecnie najwięcej w powietrzu. Po zainstalowaniu robota, jego rolą byłoby wykonywanie tych samych czynności, które leżą w kompetencji ludzkich pilotów.

Jak zapewniają inżynierowie, instalacja ROBOpilota byłaby bardzo prosta, a dzięki temu również możliwe będzie wykonywanie dowolnych misji - transportu żołnierzy czy sprzętu - inną maszyną niż wojskowa.

Pentagon nie ukrywa że w przyszłości liczy na to, żeby autonomiczne maszyny i zaawansowane roboty przejmowały niebezpieczne zadania wojskowe. Trwają pracę nad robotami ATLAS i Valkyrie. I chociaż ich głównym celem ma być niesienie pomocy potrzebującym, to USA nie wyklucza wykorzystania ich również na polu walki.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)