"UFO" nad Hawajami. Badacze wiedzą, czym prawdopodobnie było (wideo)

"UFO" nad Hawajami. Badacze wiedzą, czym prawdopodobnie było (wideo)

"UFO" nad Hawajami.
"UFO" nad Hawajami.
Źródło zdjęć: © YouTube.com
03.11.2020 10:17, aktualizacja: 01.03.2022 14:36

Tysiące ludzi było świadkami świateł poruszających się na hawajskim niebie w sobotę 24 października. Wideo i zdjęcia z tego zdarzenia obiegły social media i spowodowały mnóstwo interpretacji tego zjawiska – od twierdzenia, że był to deszcz meteorytów do widzenia w nim statku kosmicznego przewożącego obcych.

Jednak według naukowców było to coś innego. 

Profesor Richard Wainscoat z Uniwersytetu Hawajskiego w Mānoa uważa, że tak naprawdę obserwatorzy byli świadkami ponownego wejścia w atmosferę zużytej rakiety, która w 2008 roku wyniosła w przestrzeń kosmiczną wenezuelskiego satelitę Venesat-1. 

Nagranie tego wydarzenia można zobaczyć poniżej:

Częste zjawisko

Według niego zużyta rakieta okrążała Ziemię od czasu startu, powoli obniżając swoją wysokość. W sobotę 24 października osiągnęła ona swoją finalną orbitę. 

– Możliwość zauważenia ponownego wejścia w atmosferę jest rzadka dla tak specyficznych miejsc jak Hawaje. Możemy je widzieć, tylko jeśli zdarzają się względnie blisko nas – stwierdził badacz. 

Ponowne wejścia w atmosferę są powszechnym zjawiskiem, występującym raz lub dwa razy tygodniowo. Większość obiektów spala się podczas tego procesu, ale te większe i solidniejsze mają szansę przetrwać. 

Ponowne wejście rakiety zostało zarejestrowane przez obserwatoria w Maunakea i Haleakalā.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (141)