Twój iPhone 6s się wyłącza? Apple wymieni ci baterię za darmo

Twój iPhone 6s się wyłącza? Apple wymieni ci baterię za darmo

Twój iPhone 6s się wyłącza? Apple wymieni ci baterię za darmo
Źródło zdjęć: © Pixabay.com
Bolesław Breczko
21.11.2016 10:53, aktualizacja: 21.11.2016 11:31

Posiadacze iPhone 6s od dłuższego czasu narzekają na nagłe wyłączanie się telefonów. Dzieje się to najczęściej w niskich temperaturach, nawet gdy bateria jest naładowana. Teraz Apple wymieni wszystkie wadliwe baterie, a tym, którzy zrobili to już wcześniej, zwróci pieniądze.

W oficjalnym komunikacie Apple stwierdziło, że problem dotyczy małej liczby telefonów wyprodukowanych między wrześniem a październikiem 2015 roku i oferuje posiadaczom tych urządzeń darmową wymianę baterii lub zwrot kosztów, jeśli wymienili ją we własnym zakresie.

Darmowa wymiana baterii w iPhonie 6s

Aby skorzystać z programu, należy zgłosić się do oficalnego dealera lub oficjalnego serwisu Apple w Polsce (ale nie do operatora sieci - nie biorą oni udziału w programie). Telefon zostanie sprawdzony, czy kwalifikuje się do objęcia programem darmowej wymiany baterii.

Przed oddaniem swojego telefonu musisz podjąć następujące kroki:

  • Zrób kopię zapasową swoich danych w iTunes lub iCloud.
  • Wyłącz funkcję "znajdź mój iPhone".
  • Wymaż wszystkie dane. Aby to zrobić, wybierz w telefonie: Ustawienia > Ogólne > Wyzeruj > Wymaż zawartość i ustawienia (usunie to wszystkie dane z telefonu i przywróci go do ustawień fabrycznych).

Jeśli twój telefon ma inne usterki, które uniemożliwiają wymianę baterii (np. pęknięty ekran), konieczna będzie ich wcześniejsza naprawa, której kosztów Apple już nie pokryje. Baterię będzie można wymienić za darmo w ciągu trzech lat od zakupu telefonu. Nie wydłuża to okresu gwarancji (który obejmuje dwa lata). Apple może odmówić wymiany baterii lub zwrotu kosztów, jeśli aparat został kupiony w innym kraju.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)