To nie konkurs Media Expert. To kolejne oszustwo

To nie konkurs Media Expert. To kolejne oszustwo02.01.2017 16:54
To nie konkurs Media Expert. To kolejne oszustwo
Źródło zdjęć: © Facebook.com

Uwaga na kolejne oszustwo na Facebooku. Jeśli widziałeś stronę "Media Expert - Czyszczenie magazynów", nie daj się skusić, bo ktoś próbuje wyciągnąć od ciebie pieniądze i "lajki".

Strona "Media Expert - Czyszczenie magazynów" to kolejny przykład popularnego oszustwa, które coraz częściej pojawia się na polskim Facebooku. Strona kusi konkursem z niewiarygodnymi nagrodami (zrób zakupy za darmo), w którym, aby wziąć udział, trzeba tylko zostawić komentarz. Później okazuje się, że każdy wygrywa. Jak to możliwe? W poście ze zwycięzcami, organizator (oszust) zamieszcza specjalny link, który odeśle klikającego do jego własnego profilu.

Wygrałem? Super. Co dalej?

Żeby odebrać "nagrodę" trzeba tylko pobrać formularz, ale żeby to zrobić, trzeba wysłać dwa SMS-y na płatny numer. Jeśli ktoś się w porę nie zorientuje i wyśle dwa SMS-y, to stanie się biedniejszy o ponad 60 złotych, bowiem koszt wysłania jednego SMS-a na podany numer to ponad 30 złotych. Oczywiście o jakiejkolwiek nagrodzie nie ma tu mowy, nawet jeśli wyślemy formularz. Jeśli zobaczysz taką okazję, nie daj się jej zwieść, a jeśli zobaczysz, że ktoś z twoich znajomych polubił taką stronę, podeślij mu ten artykuł.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)