SpaceX. Elon Musk w końcu zdradza, ile osób korzysta z internetu od Starlink

SpaceX. Elon Musk w końcu zdradza, ile osób korzysta z internetu od Starlink
Karolina Modzelewska

05.02.2021 09:08

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W październiku 2020 roku Starlink udostępnił użytkownikom wersję Beta swojej usługi za cenę 99 dolarów. Publiczne testy rozwiązania opracowanego przez jedną z firm Elona Muska są realizowane w USA, Kanadzie oraz Wielkiej Brytanii. W końcu wiadomo, ile osób w nich uczestniczy.

Jak donosi portal CNBC, SpaceX złożyło zgłoszenie, w którym ubiega się o uznanie Starlink za kwalifikującego się operatora telekomunikacyjnego. To właśnie z tego zgłoszenia wynika, że z internetu od Elona Muska korzysta już ponad 10 000 osób.

Internet od Elona Muska

Starlink dąży do otrzymania takiego oznaczenia, ponieważ dzięki niemu SpaceX zyska dostęp do milionów dolarów, które otrzyma od Rural Digital Opportunity Fund na świadczenie usług w wielu amerykańskich stanach.

Ze zgłoszenia wynika również, że SpaceX posiada ponad 1000 satelitów na orbicie, a sieć tworzona przez firmę jest dowodem na to, że można zapewnić połączenie z prędkością ponad 100/20 megabitów na sekundę, a także mniej niż 31 milisekund opóźnienia w przesyłaniu sygnału.

Starlink to unikalna technologia

Starlink, czyli telekomunikacyjny system satelitarny docelowo będzie składał się z 12 tys. satelitów umieszczonych na niskiej orbicie okołoziemskiej. Zostaną one rozmieszczone na trzech różnych wysokościach: 340 km, 550 km oraz 1150 km. Satelity mają masę około 260 kilogramów i kształt płaskiego prostopadłościanu.

Urządzenia są zasilane za sprawą wmontowanych paneli słonecznych. Są też wyposażone w silnik jonowy Halla (napędzany kryptonem) oraz stabilizację trójosiową. Natomiast ich ładunek telekomunikacji tworzą cztery anteny szyku fazowanego oraz dwie anteny paraboliczne. Użytkownicy, aby korzystać z internetu od Starlink, muszą wyposażyć się w specjalną antenę oraz niewielkich rozmiarów router, którego cena wynosi 499 dolarów.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (6)
Zobacz także