Aphelium. Już wkrótce Ziemia znajdzie się najdalej od Słońca
Już 6 lipca dojdzie do aphelium, co oznacza, że Ziemia znajdzie się w punkcie najdalej położonym od Słońca. Jest to nieodłączny element corocznej wędrówki naszej planety po orbicie, który może budzić zaciekawienie, zwłaszcza że pomimo dużej odległości od Słońca, wciąż obserwujemy wysokie temperatury.
Karolina Modzelewska