SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [28.07.2020]

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [28.07.2020]

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [28.07.2020]
Źródło zdjęć: © NASA
29.07.2020 01:41

Podważenie znanej nam wiedzy o krążeniu Ziemi wokół Słońca, rewolucja na szczeblach menedżerskich w firmie Intel, zawirowania wokół powrotu usług firmy Garmin, szpiegowanie celebrytów przez Twittera, nowe funkcje Samsung Galaxy Note 20. Oto SkróTech, czyli najważniejsze informacje dnia.

Ziemia nie kręci się wokół Słońca?

Japońscy naukowcy z JAXA udowodnili w nagraniu wideo, że Ziemia i inne planety nie krążą wokół Słońca, lecz środka masy Układu Słonecznego.

Przetasowania u giganta procesorów

Intel zwolnił dotychczasowego szefa działu sprzętu i wyznaczył jego następcę. Ponadto firma zmieniła jego strukturę. Nieoficjalnie mówi się, że do zmian doszło w wyniku opóźnienia wprowadzenia procesorów w nowej technologii produkcyjnej 7 nm.

Usługi Garmina powróciły, ale to nie koniec dramatu

Firma Garmin przywróciła swoje usługi i przyznała się, że padła ofiarą tzw. ataku ransomware (czyli wymuszającego okup). Jeśli potwierdzą się doniesienia, że amerykański gigant zapłacił okup cyberprzestępcom, może on mieć problemy ze Skarbem Państwa USA. Według tej instytucji, takie działanie jest nielegalne.

Nadużycia w Twitterze. Pracownicy szpiegowali celebrytów

Jak ujawnił najnowszy raport, podwykonawcy zatrudnieni przez Twittera nadużywali wewnętrznych narzędzi, którymi byli w stanie zdobyć poufne dane celebrytów, w tym Beyonce.

Wyciekły szczegóły nt. nowej funkcji Samsung Galaxy Note 20

Galaxy Note 20, nowy flagowy fablet Samsunga ma zyskać nową funkcję - tryb wskaźnika, który ma umożliwić interakcję z telefonem na odległość, niczym myszka w komputerze.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)