SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [26.06.2020]

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [26.06.2020]
Źródło zdjęć: © Drew Angerer, Getty Images

26.06.2020 22:49

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Bezpieczeństwo wieców wyborczych, wątpliwości Kosiniaka-Kamysza odnośnie 5G, różnica mocy konsol nowej generacji, kłopoty Facebooka i nabierające popularności rowery cargo. Oto SkróTech, czyli najważniejsze informacje dnia.

Dr Ernest Kuchar, specjalista leczenia chorób płuc i chorób zakaźnych wypowiadał się dla WP Tech o bezpieczeństwie wieców wyborczych. Ekspert sądzi, że kwarantanna była zmarnowaną szansą. Zauważa, że koronawirus jest nadal tak samo groźny jak wcześniej, a wielu Polaków o tym zapomniało.

Kosiniak-Kamysz kwestionuje bezpieczeństwo 5G

Jeden z kandydatów na prezydenta, Władysław Kosiniak-Kamysz kwestionuje umowę Andrzeja Dudy z Donaldem Trumpem w sprawie 5G. Kosiniak-Kamysz domaga się dostępu do wiarygodnych badań na temat wpływu tych fal na ludzki organizm. Polemizuje z nim Mateusz Czerniak, który wskazuje mu, gdzie je znaleźć.

Microsoft pewny swego. Uważa, że jego Xbox Series X jest potężniejszy niż PlayStation 5

Szef marki Xbox, Phil Spencer, komentował ostatnio różnice mocy między konsolami PlayStation 5 a Xbox Series X. Jest to dalsza część przepychanki, swoistego wyścigu zbrojeń między firmami Microsoft i Sony. Obydwie konsole nowej generacji ukażą się jeszcze w tym roku.

Facebookowi grozi odejście reklamodawców

Firma Unilever (właściciel marek Dove, Axe, Hellmann's, Knorr i wielu innych) postanowiła wycofać się z reklamowania swoich produktów na Facebooku. To poważny cios, a firmie grozi poważny odpływ reklamodawców. Ponad 90 firm rozważa zawieszenie reklam. Krytykują one podejście Facebooka do ograniczania mowy nienawiści, która rozpanoszyła się na platformie.

Gdynia promuje nietypowe pojazdy

Władze miasta Gdynia liczą na ograniczenie liczby samochodów w mieście. Dopłacają nawet do 50 procent do nietypowych pojazdów, jakimi są rowery cargo. Podajemy szczegóły tej inicjatywy.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)