SkróTech: Najważniejsze wiadomości dnia [16.09.2020]

SkróTech. Nie żyje Bill Gates. Ojciec twórcy Microsoftu
SkróTech. Nie żyje Bill Gates. Ojciec twórcy Microsoftu

16.09.2020 22:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nowe badania dotyczące maseczek ochronnych, NASA potwierdza początek 25. cyklu słonecznego, a Airbus bada nowy sposób oszczędzania paliwa przez samoloty. Mamy też smutne wiadomości odnośnie masowego wymierania ptaków w USA oraz śmierci ojca Billa Gatesa.

Najnowsze badania autorstwa immunologów Moniki Gandhi oraz George'a Rutherforda z Uniwersytetu Kalifornijskiego w San Francisco wykazują, że noszenie maseczek ochronnych i przyłbic zwiększa odporność organizmu na chorobę COVID-19 oraz osłabia jej objawy. W swojej pracy, eksperci posłużyli się trzema konkretnymi przykładami. Więcej na ten temat przeczytacie w tym artykule.

NASA: weszliśmy w zupełnie nowy cykl słoneczny

NASA potwierdza, że rozpoczął się 25. cykl słoneczny. - Prowadzimy szczegółowy rejestr kilku maleńkich plam słonecznych, które wyznaczają początek i wzrost nowego cyklu - powiedział Frédéric Clette, dyrektor World Data Center Sunspot Index and Long term Solar Observations. Naukowiec podkreśla, że drobne plamy słoneczne są zwiastunem przyszłych ogromnych rozbłysków i koronalnych wyrzutów masy ze Słońca. Więcej na ten temat przeczytacie w tym artykule.

Airbus szuka sposobów na oszczędności

Międzynarodowy koncern lotniczy Airbus bada nowy sposób oszczędzania paliwa przez samoloty. Chodzi o latanie w formacji, która przypomina stado migrujących gęsi. Pierwsze testy z udziałem dwóch samolotów A350 firmy rozpoczęły się już w marcu 2020 r. Według dyrektor generalnej Airbus UpNext Bour Schaeffer, A350 mogłyby w ten sposób zaoszczędzić od pięciu do dziesięciu procent zużywanego paliwa. Takie rozwiązanie niesie za sobą jednak pewien poziom ryzyka.

Masowe wymieranie ptaków w USA

Tysiące migrujących ptaków poniosło śmierć w niewytłumaczalny sposób w południowo-zachodnich Stanach Zjednoczonych - informuje "The Guardian". Zdaniem ornitologów, wydarzenie jest narodową tragedią, która może mieć ścisły związek z kryzysem klimatycznym. - Ptaki, które znajdujemy po upadku to dosłownie skóra i kości - napisała na Twitterze Allison Sala, absolwentka New Mexico State University. Więcej na ten temat przeczytacie w tym artykule.

Zmarł Bill Gates. Ojciec twórcy Microsoftu

W wieku 94 lat zmarł William H. Gates. - Mój ojciec odszedł w domu otoczony rodziną - napisał twórca Microsoftu na swoim blogu gatesnotes.com. Miliarder dwa lata temu wyjawił światu informację, że jego ojciec cierpi na chorobę Alzheimera.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)