Trwa ładowanie...
d3lln4a

Rosja ma szczepionkę na koronawirusa. WHO chce zweryfikować jej skuteczność

Światowa Organizacja Zdrowia poinformowała, że nie może doczekać się przeglądu wyników badań klinicznych potencjalnej szczepionki na koronawirusa, która została opracowana w Rosji. O sukcesie pracy nad lekiem we wtorek informował sam Władimir Putin.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rosja pochwaliła się szczepionką na COVID-19.
Rosja pochwaliła się szczepionką na COVID-19. (pixabay.com)
d3lln4a

Prezydent Rosji ogłosił, że Rosja jest pierwszym krajem, który zatwierdził szczepionkę na COVID-19, pomimo tego, że ostatni etap testów z udziałem ponad 2000 osób miał rozpocząć się w środę.

WHO chce dokładnie przyjrzeć się rosyjskiej szczepionce

WHO twierdzi, że 28 z ponad 150 potencjalnych szczepionek na COVID-19 znajduje się obecnie w fazie testów na ludziach, a sześć z nich osiągnęło fazę 3, czyli ostatni etap badań, w którym szczepionki są testowane na dużych grupach ludzi.

d3lln4a

Rosyjska szczepionka, opracowana przez instytut badawczy Gamaleya i Ministerstwo Obrony, jest jednym z 28 preparatów, który znajduje się na etapie oceny klinicznej jego skuteczności i bezpieczeństwa.

- WHO jest w kontakcie z rosyjskimi naukowcami i władzami i nie może się doczekać przeglądu szczegółów badań - napisała agencja ds. Zdrowia ONZ w opublikowanym oświadczeniu.

WHO monitoruje postępy prac nad szczepionkami

Światowa Organizacja Zdrowia dodała, że z zadowoleniem przyjmuje informacje o postępach w badaniach nad szczepionkami na COVID-19. Organizacja w styczniu zaangażowała się w kierowanie i przyśpieszanie prac badawczo-rozwojowych nad preparatami.

d3lln4a

- Przyspieszenie badań nad szczepionkami powinno odbywać się zgodnie z ustalonymi procesami na każdym etapie rozwoju, aby zapewnić, że wszelkie szczepionki, które ostatecznie trafią do produkcji, są zarówno bezpieczne, jak i skuteczne – zaznaczali przedstawiciele WHO.

Organizacja uważa, że szczepionka na COVID-19 będzie globalnym dobrem publicznym, wzywa również do sprawiedliwej i szybkiej jej dystrybucji na całym świecie.

d3lln4a

Podziel się opinią

Share
d3lln4a
d3lln4a
Więcej tematów