Trwa ładowanie...
d2tcofb

Policja rozbiła wielomilionowy narkotykowy interes. Sprawcy mieli świetną przykrywkę

Funkcjonariusze poznańskiego CBŚP zatrzymali 9 osób odpowiadających za pośrednictwo w produkcji narkotyków. Policja zabezpieczyła również ogromną ilość gotówki, którą operowała grupa przestępcza. Ich metody były co najmniej wyrafinowane.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Krakow 06.05.2020 r. ILUSTRACJA: Zakupy nielegalnych substancji w sieci darknet. N/z twarde narkotyki - ilustracja.
Krakow 06.05.2020 r. ILUSTRACJA: Zakupy nielegalnych substancji w sieci darknet. N/z twarde narkotyki - ilustracja. (FORUM / Forum, Fot: RM, FORUM / Forum)
d2tcofb

W trakcie akcji Centralnego Biura Śledczego Policji złapano łącznie 9 osób. Członkowie grupy przestępczej pozyskiwali tabletki, zawierające składniki potrzebne do produkcji metamfetaminy.

Matka wstrzyknęła 5-letniej córce narkotyk

Wytwarzanie tego narkotyku, który jest pochodną amfetaminy, wymagało pseudoefedryny. Substancja ta znajduje się w niektórych lekach, które pozyskiwała rozbita grupa z legalnego obiegu z hurtowni farmaceutycznej i aptek.

d2tcofb

To, co już działo się z tym materiałem później legalne bynajmniej nie było. Hurtowe ilości leków zakupywała od nich polska oraz czeska mafia, która następnie produkowała wspomnianą metamfetaminę i wprowadzała ją w obieg.

Zabezpieczone przez CBŚP pieniądze CBŚP
Zabezpieczone przez CBŚP pieniądze (CBŚP)

Oprócz zatrzymania pośredników tego procederu, polska policja zabezpieczyła łącznie 13 milionów środków operacyjnych. Przestępcy skrywali pieniądze w rozmaitych schowkach w mieszkaniach (w walizkach, torbach podróżnych i pudełkach).

Zatrzymani prawdopodobnie usłyszą zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, prania pieniędzy oraz obrotu tzw. prekursorami narkotyków.

d2tcofb

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2tcofb

Podziel się opinią

Share
d2tcofb
d2tcofb
Więcej tematów