Pogoda. Dużo słońca, nadal sucho. Miejscami wciąż możliwe przymrozki. IMGW ostrzega

Pogoda. Dużo słońca, nadal sucho. Miejscami wciąż możliwe przymrozki. IMGW ostrzega

Pogoda. Dużo słońca, nadal sucho. Miejscami wciąż możliwe przymrozki. IMGW ostrzega
Źródło zdjęć: © Windy.com
21.04.2020 08:40, aktualizacja: 21.04.2020 10:59

Pogoda w Polsce przynosi coraz wyższe temperatury, choć IMGW nadal ostrzega przed porannymi przymrozkami. Wtorek 21 kwietnia będzie kolejnym słonecznym i bardzo suchym dniem. Synoptycy prognozują opady deszczu dopiero pod koniec tygodnia.

Pogoda we wtorek 21 kwietnia po raz kolejny przyniesie dużą ilość promieni słonecznych mieszkańcom naszego kraju. Termometry pokażą dziś od 11 stopni na Pomorzu do 16 st. C. na Dolnym Śląsku. Choć temperatury nie przypominają jeszcze tych wczesnoletnich, to z każdym następnym dniem będzie coraz cieplej. W niektórych rejonach kraju nadal można spodziewać się jednak porannych przymrozków.

W związku z niską temperaturą o poranku Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia dla kilkunastu powiatów w pięciu różnych województwach. Alerty dotyczą: Podlasia, Dolnego Śląska, Śląska, Małopolski oraz Podkarpacia. Miejscami temperatura przy gruncie może tam wynieść nawet - 10 st. C. Alarmująca sytuacja utrzyma się co najmniej do środy. Zdaniem synoptyków może się jeszcze wydłużyć.

Meteorolodzy przewidują, że już za kilka dni powinniśmy cieszyć się prawdziwie letnimi temperaturami. Niebawem słupki rtęci przekroczą 20 stopni Celsjusza. To dobra informacja dla wszystkich spacerowiczów, którzy od poniedziałku 20 kwietnia ponownie mogą odwiedzać lasy i parki. Ministerstwo Zdrowia przypomina jednak o zachowaniu podstawowych środków ostrożności.

Nadal bardzo sucho

Coraz cieplejsze dni z pewnością cieszą mieszkańców naszego kraju. Niestety wtorek 21 kwietnia jest kolejnym dniem bez opadów. Na deszcz póki co się nie zanosi. W tym tygodniu pozostaniemy pod wpływem układu wysokiego ciśnienia, który będzie gwarancją stabilnej pogody. Od czwartku zacznie on stopniowo słabnąć i przesuwać się na wschód. Zdaniem synoptyków większe zachmurzenie, opady deszczu, a nawet burze możliwe będą dopiero w niedzielę lub na początku przyszłego tygodnia.

Najświeższe informacje pogodowe można śledzić na bieżąco w serwisie Pogoda WP.pl.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)