Nowoczesne konfesjonały w polskim kościele. Mają klimatyzację i są dźwiękoszczelne

Nowoczesne konfesjonały w polskim kościele. Mają klimatyzację i są dźwiękoszczelne

Nowoczesne konfesjonały w polskim kościele. Mają klimatyzację i są dźwiękoszczelne
Źródło zdjęć: © WP.PL
Adam Bednarek
10.08.2018 12:23, aktualizacja: 26.02.2019 13:23

W Bazylice Matki Bożej Anielskiej zamontowano sześć nowych konfesjonałów. "Wyszliśmy naprzeciw oczekiwaniom wiernych" - mówi kustosz sanktuarium.

Bazylika Matki Bożej Anielskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej ma już nowe konfesjonały. Wykonała je firma z Włoch, dopasowując je do wystroju bazyliki. Pewnie o zakupie byśmy nigdy nie napisali, gdyby nie fakt, że mamy do czynienia z naprawdę nowoczesnym rozwiązaniem.

Nowe konfesjonały wyposażone są w klimatyzację, co zapewni komfort w upalne lato jak teraz, a także w ogrzewanie, by nikt nie zmarzł zimą. Oprócz tego konfesjonały są dźwiękoszczelne. Zapewniają więc dyskrecję i komfort.

- Wyszliśmy naprzeciw oczekiwaniom wiernych. Chcemy, by każdy czuł się dobrze i swobodnie przystępując do Sakramentu Pokuty, podczas którego spotyka się z Miłosiernym Bogiem - zaznacza kustosz sanktuarium, o. Konrad Cholewa.

Nieznana jest cena konfesjonałów. "Fakt" sugeruje jednak, że "tego typu wyposażenie kościoła nie należy do tanich".

Kościół coraz częściej sięga po nowe technologie, by uczynić życie wiernych łatwiejszym. W świątyniach coraz częściej obecne są nawet terminale płatnicze, dzięki czemu nie trzeba mieć przy sobie drobnych, jeżeli chce się wrzucić coś na tacę. Można po prostu przyłożyć kartę.

Również osoby związane z Kościołem zdają sobie sprawę z tego, że za pomocą nowych technologii można docierać do wiernych. Wie o tym najlepiej o. Adam Szustak, który tworzy "Netfliksa dla wierzących". Platforma wideo z treściami katolickimi ma zacząć działać już jesienią.

Marzysz o nowym komputerze, ale nie chcesz przepłacić? Sprawdź rabaty na MediaMarkt wyprzedaże.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (584)