Nowa generacja iPodów dostępna w Polsce już w przyszłym tygodniu

Nowa generacja iPodów dostępna w Polsce już w przyszłym tygodniu

Nowa generacja iPodów dostępna w Polsce już w przyszłym tygodniu
10.09.2009 15:52, aktualizacja: 10.09.2009 16:42

Najnowsze modele iPodów - nano, touch, classic oraz shuffle, zaprezentowane przez Apple 9 września, od przyszłego tygodnia staną się dostępne dla polskich użytkowników. Produkty będzie można nabyć w salonach partnerów i resellerów firmy iSource S.A., wyłącznego dystrybutora marki Apple w Polsce. Nowe odtwarzacze znajdą się na półkach w sieciach Media Markt, Euro RTV AGD, Saturn, Komputronik oraz w sklepach Apple Premium Reseller - iSpot, Cortland oraz USE. Co ważne, ceny urządzeń będą równie atrakcyjne jak w Europie Zachodniej

Podczas konferencji w San Francisco 9 września, największym zainteresowaniem cieszył się najpopularnieszy odtwarzacz muzyki na świecie - nowy iPod nano. Szczególne wrażenie robi wbudowana kamera oraz duży 2,2 calowy wyświetlacz. Dzięki temu nano stał się jeszcze bardziej multimedialny. Od dziś każdy posiadacz nowego nano może nie tylko słuchać swojej ulubionej muzyki, ale także kręcić filmy i za pośrednictwem iTunes eksportować je bezpośrednio do popularnych serwisów społecznościowych jak Youtube czy Facebook. W ciągu kilku minut nagranie może zostać udostepnione na największych światowych serwisach video.

Obraz
© Nowy iPod touch (fot. Apple)

Nowy iPod nano posiada polerowaną, aluminiową obudowę, która jest odporna na wstrząsy i upadek oraz 7 różnych kolorów. Nowy odtwarzacz posiada także wbudowany mikrofon, radio, dyktafon oraz funkcję krokomierza.

_ - Nowa linia Apple będzie dostępna w Polsce już w połowie września. Na rynku pojawią się jednocześnie wszystkie modele z rodziny iPoda, rozszerzając i tak największą na rynku ofertę odtwarzaczy muzycznych i multimedialnych. Nowa linia została przystosowana do potrzeb i oczekiwań wszystkich użytkowników, więc każdy bez problemów znajdzie dla siebie odpowiednie urządzenie. _ - mówi Paweł Małecki, product manager w firmie iSource.

Obraz
© Nowe iPody nano (fot. Apple)

Zmiany pojawiły się także w innych modelach. iPod Touch będzie dostępny w wersjach 3. GB i 64 GB. Dzięki temu każdy użytkownik będzie mógł pomieścić jeszcze więcej gier, muzyki, filmów, podcastów oraz zdjęć. Tym bardziej że jest w czym wybierać - obecnie dostęnych jest ponad 20 000 aplikacji do pobrania na iPoda Touch. To już nie tylko odtwarzacz mp3 - to przenośny komputer, który pozwala grać, surfować po Internecie, wysyłać maile, zarządzać kalendarzem i kontaktami czy korzystać z serwisów społecznościowych.

Zmian doczekały się także iPody shuffle. Najmniejsze na świecie odtwarzacze mp3 i pierwsze które mówią do użytkownika, dostępne będą w nowych kolorach - różowym, niebieskim i zielonym. Shuffle będą dostępne w wersjach 2 GB i 4 GB. iPod classic również doczekał się nowej wersji. Na rynku pojawi się odtwarzacz o pojemności 16. GB, ale w tym samym kształcie co obecne 120GB.

Obraz
© Nowy iPod Shuffle (fot. Apple)

Sugerowane ceny detaliczne brutto:

- iPod shuffle 2GB - 229 zł
- iPod shuffle 4GB - 329 zł
- iPod nano 8GB - 599 zł
- iPod nano 16GB - 729 zł
- iPod classic 160GB - 979 zł
- iPod touch 8GB - 899 zł
- iPod touch 32GB - 1199 zł
- iPod touch 64GB - 1599 zł

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)