Nigeryjczycy też polecą w kosmos. Tak przynajmniej obiecuje tamtejszy minister nauki i techniki

Nigeryjczycy też polecą w kosmos. Tak przynajmniej obiecuje tamtejszy minister nauki i techniki
Źródło zdjęć: © Youtube.com | Channels Television
Karolina Modzelewska

17.01.2020 15:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ogbonnaya Onu, pełniący funkcje ministra nauki i techniki w Nigerii, przedstawił bardzo ambitny plan państwa. Zapowiedział, że już wkrótce Nigeria rozpocznie eksploracje kosmosu.

Onu pochwalił się swoim pomysłem w trakcie wystąpienia na Ebonyi State University na początku tego roku. Stwierdził, że nauka i inżyniera są ważne z punktu widzenia budowy silnego narodu. Dodał też, że najmocniejsze gospodarki to takie, które stawiają na postęp naukowy i technologiczny.

Nigeria weźmie udział w podboju kosmosu

Minister nauki i techniki podczas przemówienia apelował do zgromadzonej społeczności akademickiej, a szczególnie do najmłodszych – uczniów i studentów, aby stawiali na naukę, inżynierię i technologie.

- To smutne, że uczniowie po odśpiewaniu hymnu zaczęli wspominać o zawodach, które chcą wykonywać w przyszłości, ale wśród nich nie było żadnych związanych z inżynierią – zaznaczał Onu.

Nigeria stawia na naukę i technologię

Minister zachęcał również dyrektorów szkół i nauczycieli, aby uświadamiali uczniom, jak ważną rolę w budowaniu narodu odgrywa inżynieria. Wspomniał też o ambitnym planie lotu w kosmos.

- Tak, mamy taki plan. Nigdy nie myślę, że nie uda się go zrealizować. Może to potrwać 20 lat, 30 lat, ale mamy go i będę bardzo szczęśliwy, widząc kogoś z tej szkoły lecącego w kosmos. Ale nie da się tego zrobić bez nauki i techniki – przekonywał Onu.

Nigeria jest kolejnym państwem, które dostrzega szansę rozwoju w nauce, innowacjach i technologii. Onu za wzory podobnego wzrostu uważa Chiny, Japonię czy Singapur.

Gdyby plan podboju kosmosu okazał się sukcesem, Nigeria byłaby pierwszym afrykańskim państwem zdolnym do realizacji takiego przedsięwzięcia.

Zobacz też:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)