NASA zrzuci statek kosmiczny do basenu pełnego wody

NASA zrzuci statek kosmiczny do basenu pełnego wody06.04.2021 18:26
NASA wrzuci statek kosmiczny do basenu
NASA wrzuci statek kosmiczny do basenu
Źródło zdjęć: © NASA | NASA

Inżynierowie NASA zrzucą testową wersję statku kosmicznego Orion, która waży ponad 6,3 tys. kilogramów, do Hydro Impact Basin w ośrodku Landing and Impact Research Facility NASA Langley Research Center w Hampton w Wirginii. Podpowiadamy, jak obejrzeć wydarzenia na żywo.

NASA zaplanowała eksperyment z wykorzystaniem wersji testowej statku kosmicznego Orion na 6 kwietnia, na godzinę 19:45 naszego czasu. Naukowcy chcą sprawdzić, co stanie się z Orionem, gdy wpadnie do wody.

Statek kosmiczny w basenie

Statek został zaprojektowany w ramach Programu Artemis w celu przetransportowania astronautów na Księżyc i późniejszego powrotu na Ziemię. Jest przeznaczony do realizowania długotrwałych misji do celów położonych poza niską orbitą okołoziemską, czyli właśnie na Srebrny Glob, Marsa czy planetoidy.

Według założeń inżynierów Orion powinien sprawnie i bezpiecznie wylądować w wodach oceanu przy pomocy specjalnych spadochronów. Zanim jednak zostanie to sprawdzone w warunkach rzeczywistych, NASA zaplanowała serię testów, które odbędą się w Langley Research Center w Wirginii.

Ważący ponad 6,3 tys. kilogramów Orion zostanie zrzucony do Hydro Impact Basin. Jest to basen głęboki na ponad 6 metrów, który wypełniono 3785412 litrami wody. Test ma pomóc w finalizacji modeli komputerowych obciążeń i konstrukcji przed planowanymi testami w locie.

Transmisję z wydarzenia na żywo można oglądać za pośrednictwem telewizji NASA, aplikacji NASA i bezpośrednio na stronie agencji. Będzie również dostępna na licznych platformach społecznościowych, w tym na Facebooku i YouTube.

Zobacz też: Pierwsze takie zdjęcia księżyca Jowisza. Europa na niezwykle szczegółowym zbliżeniu

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Komentarze (0)