Największa maszyna w Polsce. Dzięki temu paczki będą docierały szybciej

Największa maszyna w Polsce. Dzięki temu paczki będą docierały szybciej

Największa maszyna w Polsce. Dzięki temu paczki będą docierały szybciej
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Adam Bednarek
22.11.2018 14:29, aktualizacja: 22.11.2018 15:22

Największa tego typu maszyna w kraju kosztowała 50 mln zł. Może obsłużyć 12 tysięcy paczek na godzinę. Zobacz, jak powstawała i jak działa.

Nowy sorter w Zabrzu ruszył już w październiku, ale teraz możemy zobaczyć proces budowy i działania tego sprzętu. To wyjątkowa inwestycja Poczty Polskiej. Sprzęt jest największą tego typu maszyną w Polsce. Kosztował 50 mln zł.

Inwestycja jest jedną z największych dokonanych przez Pocztę Polską w ostatnich latach. "Żeby móc konkurować z największymi graczami obsługującymi paczki, musimy inwestować" - mówiła w rozmowie z money.pl Justyna Siwek, rzecznik prasowy Poczty Polskiej. Nowy sorter ma obsługiwać nawet 2,5 mln paczek miesięcznie, zaś przewidywana wydajność produkcyjna to 12 tysięcy paczek na godzinę.

Dzięki temu zostanie usprawniona i przyspieszona obsługa przesyłek w całym kraju. Poczta Polska już zapowiada, że w sezonie przedświątecznym Polacy wyślą rekordową liczbę paczek. W ubiegłym roku poczta dostarczyła 120 mln przesyłek, w tym roku rekord ma zostać pobity. Chociaż nowy sorter usprawnia obsługę paczek, to Poczta Polska radzi, by nie zostawiać zakupów czy wysyłania prezentów na ostatnią chwilę.

– Tegoroczny rekord dzienny zanotowaliśmy 13 listopada, nasi klienci nadali wtedy ponad 500 tys. paczek. W ubiegłym roku tyle przesyłek nadano dopiero w tygodniu przed mikołajkami. To pokazuje, jak bardzo rozwija się rynek eCommerce i jak wielkie wyzwanie przed nami. Zachęcamy klientów, aby nie pozostawiali zakupów internetowych na ostatnią chwilę. Najlepiej jest złożyć zamówienie do połowy grudnia – rekomenduje Artur Więckowski, dyrektor zarządzający Pionem Sprzedaży Poczty Polskiej.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)