Lightning Strike to ścigacz o napędzie elektrycznym. Nawet 240km/h na liczniku i ponad 200 km zasięgu

Lightning Strike to ścigacz o napędzie elektrycznym. Nawet 240km/h na liczniku i ponad 200 km zasięgu
Źródło zdjęć: © Lightning Motorcycle
Arkadiusz Stando

29.03.2019 18:23

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jedna z firmy z Doliny Krzemowej zaprezentowała ścigacz o napędzie elektrycznym. Najtańsza wersja będzie kosztować około 50 tysięcy złotych, a najdroższa nawet około 76 tysięcy. Wygląda nieźle, ale jego zasięg nie imponuje.

Lightning Motorcycle to firma zajmująca się produkcją motocykli o napędzie elektrycznym. Jej początki sięgają jeszcze 2006 roku. W swojej karierze zasłynęli chociażby ze stworzenia pierwszego seryjnie produkowanego motocyklu elektrycznego, przekraczającego barierę 100 mp/h (180 km/h).

Najnowszy model firmy Lightning nazywa się Strike. Z angielskiego Lightning Strike to uderzenie pioruna, a więc odniesienie nazwy do produktu jest idealne. Zasilany elektrycznym silnikiem motocykl może osiągać prędkość nawet 240 km/h. Jak na ścigacz, to niewiele, ale jak na "elektryka" to co innego.

Lightning Strike (LS-218) pojawi się w trzech wersjach.

Podstawowa wersja ma kosztować 13,000 dolarów (około 50 tysięcy złotych). Posiada pakiet akumulatorów o mocy 10 kW i silnik elektryczny chłodzony cieczą o mocy 90 KM. Maszyna osiąga nawet 220 km/h przy momencie obrotowym silnika 244 Nm. Zasięg? 70 mil / 112 km.

Obraz
© Lightning Motorcycle

Akumulator posiada dwa tryby działania. Pierwszy (Level 1) ładuje powoli, przez co żywotność baterii pozostaje dłuższa. W tym trybie motocykl będzie naładowany do pełna w przeciągu jednej nocy.

Tryb drugi (Level 2) pozwala na szybsze ładowanie - od dwóch do trzech godzin, ale znacznie bardziej skraca życie akumulatora. Istnieje też dodatkowa ładowarka (Level 3), która naładuje maszynę w 35 minut. Ale kosztuje kolejne 1500 dolarów.

Obraz
© Lightning Motorcycle

Lightning Strike (LS-218) - średnia wersja

Droższa wersja to już 17,000 dolarów, czyli blisko 65 tysięcy złotych. Jej osiągi oraz czas ładowania nie różnią się od poprzedniej. Jedyna różnica to zasięg działania. W tej wersji elektryczny motocykl może przejechać już nawet 170 km w trasie, oraz około 240 km w mieście. Jest też około 4,5 kg cięższy.

Obraz
© Lightning Motorcycle

Lightning Strike Carbon Edition (LS-218) - 20,000 dolarów

Za równowartość około 75 tysięcy złotych, firma Lightning Motorcycle proponuje maszynę o prędkości maksymalnej 240 km/h. Ten elektryk posiada akumulator o mocy 20 kW, dający możliwość przejechania 240 km w trasie oraz 320 km w mieście. Maszyna ma już wbudowaną ładowarkę poziomu trzeciego.

Więcej informacji, zdjęcia i wideo znajdziecie na stronie Lightning Motorcycle.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (15)
Zobacz także