Latający ścigacz niczym z "Gwiezdnych Wojen". Firma już przyjmuje zamówienia

Latający ścigacz niczym z "Gwiezdnych Wojen". Firma już przyjmuje zamówienia18.03.2019 12:22
Latający ścigacz niczym z "Gwiezdnych Wojen". Firma już przyjmuje zamówienia
Źródło zdjęć: © JetPack Aviation

Firma JetPack Aviation przedstawiła prototyp Speedera. To innowacyjny rodzaj maszyny, zupełnie niczym z filmu sci-fi. Wygląda jak skuter wodny, ale nie pływa, tylko lata. Problemem może być jego cena.

Jeśli oglądaliście "Gwiezdne Wojny", to z pewnością kojarzycie skutery repulsorowe. Te maszyny pojawiały się w praktycznie każdej części tej serii, i zawsze wywoływały masę emocji. Są idealnym odzwierciedleniem wyobrażeń przyszłości transportu.

Wygląda na to, że przyszłość dzieje się już dziś. Jeśli macie wolne 380 tys. dolarów (około 1,4 mln zł) firma JetPack Aviation oferuje coś w rodzaju takiej właśnie maszyny. Speeder, to w rzeczywistości latający dron, kształtem przypominający skuter wodny.

Speeder działa jak dron. Startuje pionowo (VTOL) i ma przemieszczać się na niewielkie odległości. Chociaż producenci twierdzą, że zasięg maszyny to nawet 72 kilometry, a maksymalny pułap to ok 4,5 kilometra przy prędkości maksymalnej 240 km/h. Brzmi to jednak niewyobrażalnie.

Firma JetPack Aviation już teraz testuje prototyp maszyny. Jednak Speeder znacznie różni się od tego zapowiadanego. Aktualnie testy prowadzone są na prototypie w skali 1:3. Producenci zapowiadają wyprodukować pierwsze 20 pełnowymiarowych maszyn już w 2020 roku.

Źródło: Ubergizmo

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)