Kolejny latający ścigacz niczym z "Gwiezdnych wojen". Ten potrafi nie tylko latać, ale też jeździć

Kolejny latający ścigacz niczym z "Gwiezdnych wojen". Ten potrafi nie tylko latać, ale też jeździć

Kolejny latający ścigacz niczym z "Gwiezdnych wojen". Ten potrafi nie tylko latać, ale też jeździć
Źródło zdjęć: © Youtube.com
Arkadiusz Stando
19.03.2019 15:01

Francuski projektant przedstawił nową koncepcję motocykla przyszłości. Jego maszyna potrafi zarówno jeździć, jak i unosić się w powietrzu. A najlepsze jest to, że już istnieje.

Wczoraj pisaliśmy o niesamowitej maszynie rodem z "Gwiezdnych wojen". Dzisiaj naszym oczom ukazał się kolejny taki sprzęt. Ale tym razem rzeczywiście pokazano prawdziwą maszynę, w dodatku potrafiącą zarówno latać jak i jeździć.

Ludovic Lazareth to francuski projektant znany z bardzo odważnych projektów. Właśnie zaprezentował kolejny, i trzeba przyznać, szczęka opada. Jego maszyna, LMV 496 to motocykl zdolny do jazdy ale także do lotu. Zobaczcie sami, jego możliwości przedstawiono na wideo.

Motocykl LMV 496 jest wyposażony w potężny silnik o mocy 470 KM, wyprodukowany przez Maseratti. Ten pozwala maszynie swobodnie przemieszczać się po ulicach. Maszyna posiada też zainstalowane wewnątrz kół cztery turbiny odrzutowe. One pozwalają LMV unosić się nad ziemią.

Jak widać na nagraniu, to zaledwie wstęp do tego, co miałby oferować motocykl. Turbiny odrzutowe już pozwalają unosić się nad powierzchnią, ale nie wygląda to na prawdziwy lot. Być może wkrótce zobaczymy więcej.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)