Trwa ładowanie...
d1ap9sy

Koronawirus w Polsce zbiera kolejne żniwa. Zmarło 10 kolejnych osób [Mapa 17.05.20]

Mapa zakażeń koronawirusem w Polsce i na świecie pokazuje kolejne wzrosty. Liczba zakażonych na świecie sięgnęła już niemal 4,7 mln osób i niestety w Polsce również przybywa chorych. Zobaczcie aktualne dane.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mapa koronawirusa w Polsce
Mapa koronawirusa w Polsce (pokazwirusa.pl)
d1ap9sy

Aktualna mapa zarażeń dostępnaw tym artykule.

WHO ostrzegało już jakiś czas temu, że łagodzenie przepisów bezpieczeństwa może skutkować zwiększoną liczbą zachorowań w najbliższym czasie. Tymczasem mapa opracowana przez Johns Hopkins University (JHU) pokazuje, że niemal na całym świecie COVID-19 nie spowalnia.

Najbardziej dramatyczna sytuacja panuje w USA, gdzie liczba zakażeń zbliża się do 1,5 mln. Rośnie liczba przypadków zachorowań wywołanych SARS-CoV-2 również w Rosji, Wielkiej Brytanii, Brazylii, Hiszpanii i Włoszech. W tych miejscach liczba zakażeń waha się od 224 tys. do 281 tys.

d1ap9sy

Liczba śmiertelnych przypadków na świecie przekroczyła 312 381. Najwięcej z nich odnotowano w USA (88 836), Wielkiej Brytanii (34 546) i Włoszech (31 763). Niemieccy badacze są jednak zdania, że liczba chorych może być znacznie wyższa niż pokazują oficjalne statystyki.

   The Johns Hopkins University School of Medicine
(The Johns Hopkins University School of Medicine, Fot: The Johns Hopkins University School of Medicine)

Koronawirus w Polsce

Jak wygląda sytuacja w Polsce? Niestety w naszym kraju codziennie wykrywane są kolejne przypadki zakażeń koronawirusem SARs-CoV-2. W dniu 17 maja mapa koronawirusa pokazywała już 18 529 przypadków.

d1ap9sy

Dzisiaj 17 maja 2020 przybyło 272 przypadków zakażenia koronawirusem, z czego poszczególne województwa wyglądają następująco: śląskie - 180, wielkopolskie - 40, mazowieckie - 21, dolnośląskiego - 6, łódzkie - 6, opolskie - 3, małopolskie - 4, pomorskie - 2 zachodniopomorskie - 2, lubelskie - 1 i podlaskie - 1. Warto zaznaczyć, że Ministerstwo Zdrowia podało informacje dotyczące mazowieckiego i łódzkiego tylko w jednym z dwóch dzisiejszych komunikatów.

Dziś z powodu zakażenia koronawirusem zmarło 10 osób, w przedziale wiekowym od 66 do 90 lat. U większości z nich wykryto wcześniej choroby współistniejące. Całkowita liczba zakażonych koronawirusem wynosi 18 529 osób. Z chorobą COVID-19 walkę przegrało 925 osób.

Z dobrych wiadomości - rośnie także liczba osób, którym udało się zwalczyć wirusa - jest ich już 7451 (o 276 więcej niż dnia poprzedniego). Osób, które przebyły już kwarantannę także przybyło i jest ich obecnie 84 542 (o 5844 więcej niż dobę temu).

Niestety najprawdopodobniej SARS-CoV-2 przestanie być zagrożeniem dopiero, gdy zostanie wynaleziona skuteczna szczepionka. Jeśli wszystkie testy przebiegną pomyślnie, to może mieć miejsce najwcześniej za rok, ponieważ udało się rozpocząć już II fazę badań klinicznych.

d1ap9sy

W tym momencie zachęcamy was do rozważnego zachowania oraz przestrzegania przepisów dotyczących bezpieczeństwa w trakcie epidemii. Jeżeli chcecie być na bieżąco z informacjami dotyczącymi koronawirusa w Polsce, zapiszcie się na nasz specjalny newsletter.

Zobacz też: Koronawirus. Jak się przed nim uchronić? Nie wystarczy mycie rąk

d1ap9sy

Podziel się opinią

Share
d1ap9sy
d1ap9sy
Więcej tematów