Koronawirus w Polsce. Mapa zarażeń. Nieuchronnie zbliżamy się do 1000 przypadków

Koronawirus w Polsce. Mapa zarażeń. Nieuchronnie zbliżamy się do 1000 przypadków
Źródło zdjęć: © WP.PL

25.03.2020 10:43

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Koronawirus w Polsce rozprzestrzenia się w bardzo szybkim tempie. Liczba potwierdzonych przypadków stale rośnie i nieuchronnie zbliża się do przekroczenia czterocyfrowej granicy. Aktualne dane na temat epidemii w naszym kraju można śledzić na specjalnej mapie.

Koronawirus w Polsce atakuje coraz więcej osób o czym świadczą liczby, jakie każdego dnia przedstawia nam Ministerstwo Zdrowia. Resort potwierdził dzisiaj kolejne przypadki zachorowań. Wzrasta także odsetek zgonów na terenie naszego kraju. Licznik zakażeń rośnie w bardzo szybkim tempie i nieuchronnie zbliża się do przekroczenia czterocyfrowej granicy.

Z aktualnych danych, które możemy śledzić na bieżąco za pomocą specjalnej mapy wynika, że najwięcej potwierdzonych przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2 odnotowano na terenie województwa mazowieckiego. Na dalszych miejscach miejscach znajdują się Dolny Śląsk i województwo łódzkie. Najmniej zarażeń zarejestrowano jak dotąd na Podlasiu.

Na świecie potwierdzono już ponad 420 tysięcy przypadków zachorowań na koronawirusa. Najwięcej zarażeń zanotowano w Chinach, Włoszech oraz Stanach Zjednoczonych. Na kolejnych miejscach znajdują się Hiszpania, Niemcy i Iran.

Jak dotąd najwięcej zgonów zanotowano we Włoszech. Z chorobą COVID-19 walkę przegrało tam już ponad 6 800 osób. Ponad 3 tysiące ludzi zmarło w Chinach. Niepokojące liczby trapią również Hiszpanów, którzy zbliżają się do pokonania granicy 3 000 zgonów.

Wśród negatywnych wiadomości znajduje się również miejsce dla dobrych doniesień. Na całym świecie wyleczono już prawie 100 tysięcy osób. W gronie szczęśliwców znalazło się miejsce dla polskiego pacjenta zero, który kilka dni temu opuścił szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze.

Chcesz wiedzieć więcej na temat koronawirusa? Zapisz się na nasz specjalny newsletter.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)