Trwa ładowanie...
dwq6cai

Koronawirus w Polsce. Mapa zarażeń. Wzrasta liczba potwierdzonych przypadków

Koronawirus w Polsce rozprzestrzenia się w szybkim tempie. Ministerstwo Zdrowia każdego dnia potwierdza nowe przypadki zachorowań na COVID-19. Niestety, wrasta również liczba ofiar śmiertelnych. Poniższa mapa zarażeń pozwoli na bieżąco śledzić rozwój pandemii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mapa zarażeń w Polsce
Mapa zarażeń w Polsce (pokazwirusa.pl)
dwq6cai

Koronawirus sieje coraz większy niepokój wśród naszych rodaków. Wszystko za sprawą liczb, które każdego dnia przekazuje Ministerstwo Zdrowia. 24 marca resort przekazał wiadomość o kolejnym zgonie spowodowanym wirusem SARS-CoV-2. Ofiarą groźnej choroby jest 68-letni mężczyzna, który zmarł w szpitalu w Puławach. Jak przekazano w komunikacie, pacjent miał choroby współistniejące.

Liczba zarażeń w naszym kraju rośnie każdego dnia. Jak informuje Ministerstwo Zdrowia, kwestią czasu jest, kiedy przekroczy ona 1000 potwierdzonych przypadków. Z najnowszych danych wynika, że hospitalizowanych jest obecnie 1138 pacjentów. Kwarantanną objęto jak dotąd 150746 osób. Aktualne dane można śledzić na bieżąco za pomocą specjalnej mapy zarażeń.

dwq6cai

Wzrost ofiar śmiertelnych, a także liczby zarażonych to nie jedyne informacje przekazywane opinii publicznej. Wśród nich jest również miejsce na pozytywne wiadomości. Przypomnijmy, że wyleczony został pacjent zero, a 12 osób uznaje się za ozdrowieńców (pacjenci, u których ustąpiły objawy, lecz wirus dalej jest wykrywalny w organizmie).

Mapa zarażeń na świecie

Na świecie odnotowano już prawie 17 tysięcy przypadków śmiertelnych. Z wirusem walczy obecnie niecałe 400 tysięcy osób. Najwięcej potwierdzonych przypadków SARS-CoV-2 jest w Chinach. Na kolejnych miejscach znajdują się Włochy, Stany Zjednoczone, Hiszpania i Niemcy. Najwięcej zgonów odnotowano jak dotąd na Półwyspie Apenińskich. Wskutek choroby COVID-19 zmarło tam już ponad 6 tysięcy osób.

Mapa zarażeń na świecie Materiał prasowy
Mapa zarażeń na świecie

Na całym świecie wyleczono już ponad 100 tysięcy osób. Najwięcej wyzdrowień zanotowano w Chinach, Iranie i we Włoszech. Interaktywna mapa zarażeń na świecie dostępna jest pod tym linkiem.

Chcesz wiedzieć więcej na temat koronawirusa? Zapisz się na nasz specjalny newsletter.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Jakich apek używa Polak na kwarantannie

dwq6cai

Podziel się opinią

Share

dwq6cai

dwq6cai
Więcej tematów