Koronawirus w Polsce. 7 nowych przypadków. Zobacz mapę zakażeń na świecie

Koronawirus w Polsce. 7 nowych przypadków. Zobacz mapę zakażeń na świecie

Koronawirus w Polsce. 7 nowych przypadków. Zobacz mapę zakażeń na świecie
Źródło zdjęć: © Materiał prasowy
13.03.2020 08:42, aktualizacja: 13.03.2020 09:41

Do 58 wzrosła liczba zarażonych koronawirusem w Polsce. 7 nowych przypadków dotyczy: woj. łódzkiego (3), woj. podkarpackiego (2), oraz po 1 w woj. lubelskim i dolnośląskim. Na całym świecie odnotowano już prawie 130 tysięcy zakażeń. Sprawdź najnowsze dane na mapie.

Mamy 7 nowych przypadków zakażenia koronawirusem potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych - poinformowało w piątek Ministerstwo Zdrowia. Wirusem SARS-Cov-2 zaraziły się trzy osoby z województwa łódzkiego (Łódź), dwie z Podkarpacia (Leżajsk), oraz po jednej z Wrocławia i Lublina. Łącznie w naszym kraju potwierdzono już 58 zarażeń.

W czwartek po południu potwierdzono cztery przypadki zarażenia koronawirusem. Dwie osoby pochodzą z Poznania, po jednej z Opola i Szczecina.

W środę 11 marca odnotowano pierwszy w Polsce śmiertelny przypadek zarażenia koronawirusem SARS-CoV-2. 57-letnia kobieta była pierwszą osobą w Wielkopolsce, u której potwierdzono chorobę COVID-19. Pacjentka przebywała na oddziale zakaźnym Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. Józefa Strusia w Poznaniu. Jej stan od początku określano jako ciężki.

Mapa zagrożeń na świecie

Na całym świecie potwierdzono już prawie 130 tysięcy przypadków zarażenia koronawirusem. Ponad połowa z nich dotyczy Chin (ok. 81 tysięcy). To również tam odnotowano największą ilość zgonów (3 056). Łącznie w wyniku groźnego zapalenia płuc wywołanego wirusem SARS-Cov-2 zmarło już 4 720 osób. Aż 827 pochodzi z Włoch.

Obraz
© Materiał prasowy

Poza Chinami oraz Italią najwięcej zarażeń zarejestrowano w: Iranie, Korei Południowej, Francji, Hiszpanii, Niemczech i USA. Statystyki za pomocą interaktywnej mapy na bieżąco można śledzić pod tym linkiem.

Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę COVID-19. Objawia się najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólem mięśni i sporym zmęczeniem.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)