Koronawirus. Blisko 80 proc. ofiar to ludzie powyżej 60 roku życia

Koronawirus. Blisko 80 proc. ofiar to ludzie powyżej 60 roku życia04.02.2020 15:09
Koronawirus. Blisko 80 proc. ofiar to ludzie powyżej 60 roku życia
Źródło zdjęć: © East News | Xiao Yijiu/Xinhua News/East News

Według oficjalnych informacji przekazanych przez Państwową Komisję Zdrowia większość z ofiar śmiertelnych koronawirusa to osoby w wieku powyżej 60 lat. Aż 2/3 spośród nich stanowią mężczyźni.

W trakcie ostatniej konferencji prasowej Państwowej Komisji Zdrowia ujawniono, że śmiertelność z powodu koronawirusa w Chinach kontynentalnych wynosi 2,1 proc. W samej prowincji Huabei, gdzie znajduje się Wuhan – ognisko choroby, wskaźnik ten osiągnął poziom 3,1 proc. To w Huabei odnotowano 97 proc. wszystkich zgonów.

Koronawirus: Zgony głównie wśród starszych

Jiao Yahui, zastępca dyrektora Państwowej Komisji Zdrowia przekazał, że wśród 425 potwierdzonych w Chinach zgonów, aż 80 proc. osób miało ponad 60 lat, a 75 proc. ofiar koronawirusa chorowało na inne schorzenia. Dodał, że 2/3 zgonów dotyczyło mężczyzn.

Zdaniem eksperta duża śmiertelność w prowincji Huabei wynika z tego, że występowały tam znacznie cięższe przypadki zachorowań, a początkowo brakował też miejsc w szpitalach.

Koronawirus: Rośnie liczba ofiar

Zdaniem Jiao pomimo tego, że najmłodsza ofiara koronawirusa miała zaledwie miesiąc, większość przypadków – szczególnie ciężkich, dotyczy starszych pacjentów.

Eksperci są zdania, że średni czas potrzebny do całkowitego wyleczenia pacjenta wynosi dziewięć dni. Powrót do zdrowia w prowincji Huabei jest znacznie dłuższy i następuje po około 20 dniach.

Zgodnie z najnowszymi danymi (z 4 lutego 2020 roku) liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa wzrosła do 427, a zarażonych do 20 680.

Zobacz też:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)