Koronawirus. Blisko 80 proc. ofiar to ludzie powyżej 60 roku życia

Koronawirus. Blisko 80 proc. ofiar to ludzie powyżej 60 roku życia

Koronawirus. Blisko 80 proc. ofiar to ludzie powyżej 60 roku życia
Źródło zdjęć: © East News | Xiao Yijiu/Xinhua News/East News
Karolina Modzelewska
04.02.2020 15:09

Według oficjalnych informacji przekazanych przez Państwową Komisję Zdrowia większość z ofiar śmiertelnych koronawirusa to osoby w wieku powyżej 60 lat. Aż 2/3 spośród nich stanowią mężczyźni.

W trakcie ostatniej konferencji prasowej Państwowej Komisji Zdrowia ujawniono, że śmiertelność z powodu koronawirusa w Chinach kontynentalnych wynosi 2,1 proc. W samej prowincji Huabei, gdzie znajduje się Wuhan – ognisko choroby, wskaźnik ten osiągnął poziom 3,1 proc. To w Huabei odnotowano 97 proc. wszystkich zgonów.

Koronawirus: Zgony głównie wśród starszych

Jiao Yahui, zastępca dyrektora Państwowej Komisji Zdrowia przekazał, że wśród 425 potwierdzonych w Chinach zgonów, aż 80 proc. osób miało ponad 60 lat, a 75 proc. ofiar koronawirusa chorowało na inne schorzenia. Dodał, że 2/3 zgonów dotyczyło mężczyzn.

Zdaniem eksperta duża śmiertelność w prowincji Huabei wynika z tego, że występowały tam znacznie cięższe przypadki zachorowań, a początkowo brakował też miejsc w szpitalach.

Koronawirus: Rośnie liczba ofiar

Zdaniem Jiao pomimo tego, że najmłodsza ofiara koronawirusa miała zaledwie miesiąc, większość przypadków – szczególnie ciężkich, dotyczy starszych pacjentów.

Eksperci są zdania, że średni czas potrzebny do całkowitego wyleczenia pacjenta wynosi dziewięć dni. Powrót do zdrowia w prowincji Huabei jest znacznie dłuższy i następuje po około 20 dniach.

Zgodnie z najnowszymi danymi (z 4 lutego 2020 roku) liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa wzrosła do 427, a zarażonych do 20 680.

Zobacz też:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)