Koniec świata 24 września? NASA ostrzega: nadciąga ogromna asteroida

Koniec świata 24 września? NASA ostrzega: nadciąga ogromna asteroida

Koniec świata 24 września? NASA ostrzega: nadciąga ogromna asteroida
Źródło zdjęć: © Pixabay.com
Arkadiusz Stando
21.09.2019 12:08, aktualizacja: 21.09.2019 13:39

Asteroida o średnicy dwóch Pałaców Kultury nadciąga w kierunku Ziemi. Eksperci z NASA ostrzegają przed bliskim spotkaniem z ogromnym obiektem. Asteroidę uznano za potencjalnie niebezpieczną.

Asteroida o średnicy 430 metrów została zauważona pędząc po orbicie zbliżonej do orbity Ziemi. NASA określiła ją jako obiekt potencjalnie niebezpieczny, czyli przelatujący blisko naszej planety, w odległości mniejszej, niż odległość do Księżyca.

Koniec świata? Asteroida zbliży się do Ziemi 24 września

Asteroida o nazwie 1998 FF14 porusza się po niebezpiecznej trajektorii. Jej prędkość wynosi 22 km/s. Eksperci z NASA sądzą, że dotrze do okolic Ziemi 24 września. Gdyby asteroida takiej wielkości uderzyła w Ziemię, mogłaby wywołać kataklizm.

Wedle raportu z 2018 roku, przygotowanego przez Office of Science and Technology Policy w Białym Domu, uderzenie asteroid o wielkości powyżej 140 metrów w Ziemię, to kataklizm na miarę regionu lub nawet kontynentu. Szkody mogą być naprawę poważne.

Potencjalnie niebezpieczne asteroidy takich rozmiarów uderzyłyby w Ziemię uwalniając energię co najmniej 60 megaton TNT. To równowartość najpotężniejszej broni jądrowej, jaką testowano w historii.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (160)