Komitet Psychologii PAN: ustawa o ochronie zwierząt to osiągnięcie cywilizacyjne

Komitet Psychologii PAN: ustawa o ochronie zwierząt to osiągnięcie cywilizacyjne

Ferma norek na Białorusi.
Ferma norek na Białorusi.
Źródło zdjęć: © Getty Images
30.09.2020 07:50

Komitet Psychologii Polskiej Akademii Nauk z zadowoleniem przyjął nowelizację ustawy o ochronie zwierząt, która rozszerza zakres ich ochrony oraz zaapelował o sprawne dokończenie tego procesu legislacyjnego – donosi Nauka w Polsce PAP za listem wysłanym do agencji.

Według listu do postulatów popieranych przez Komitet należą w szczególności "wprowadzenie zakazu hodowli zwierząt futerkowych, ograniczenie dopuszczalności uboju zwierząt bez uprzedniego pozbawienia świadomości wyłącznie do zaspokojenia potrzeb wspólnot religijnych zamieszkujących w Polsce oraz zakaz wykorzystywania zwierząt w działalności cyrków".

Osiągniecie cywilizacyjne

– Komitet Psychologii PAN docenia fakt uchwalenia tej ważnej nowelizacji prawa przez Sejm RP ponad linią głównych podziałów politycznych. Wyraża także nadzieję, że dokończenie procesu legislacyjnego odbędzie się w tej samej, konstruktywnej atmosferze – brzmi fragment oświadczenia. 

Komitet zaapelował także o "odrzucenie wszelkich inicjatyw legislacyjnych mogących ten akt prawny osłabić", "niwecząc osiągnięcie cywilizacyjne, jakim jest przebudowa naszych relacji z zależnymi od nas zwierzętami".

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)