Trwa ładowanie...
d2dwm5b

Kolejny cios w Jerzego Ziębę. Empik wstrzymuje sprzedaż miesięcznika "Zdrowie bez leków"

Empik jest już kolejnym sklepem po Biedronce i Carrefourze, który wycofał ze sprzedaży miesięcznik "Zdrowie bez leków". Na łamach tego czasopisma publikuje swoje artykuły m.in. Jerzy Zięba, propagator fałszywych metod leczenia. Poczta Polska nie zdecydowała się na taki krok.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jerzy Zięba ma ostatnio dużo powodów do smutku.
Jerzy Zięba ma ostatnio dużo powodów do smutku. (East News, Fot: BARTOSZ KRUPA)
d2dwm5b

"Zdrowie bez leków" to miesięcznik opisujący "niekonwencjonalne" metody leczenia. Wśród stałych bywalców pseudonaukowego pisma znajdziemy wspomnianego już Jerzego Ziębę, któremu prokuratora postawiła zarzuty nielegalnego sprzedawania produktów spożywczych. Jest także dr Hubert Czerniak, który został zawieszony w prawie wykonywania zawodu na rok za propagowanie postaw antyzdrowotnych, a także dr Jerzy Jaśkowski, guru antyszczepionkowców.

W najnowszym numerze "Zdrowia bez leków" ukazał się artykuł zatytułowany "Koronawirus - mamy się już bać?" autorstwa Zięby. Zięba przekonuje często, że witamina C jest niezwykle ważna w walce z koronawirusem, a ostatnio zaproponował do tego dodatkową dożylną kurację... perhydrolem.

O zdementowanie tych rewelacji pokusiły się na stronie pacjent.gov.pl Ministerstwo Zdrowia i NFZ, podkreślając, że zażywanie witamina C nie jest żadnym sposobem na zapobiegnięcie zakażeniu.

d2dwm5b

Wycofanie magazynu z Biedronki i Carrefoura ma związek z interwencją portalu "cowzdrowiu.pl". Biedronka zadeklarowała wycofanie pisma ze sprzedaży już od 18 marca.

Czytaj też: Fantastyczny wynalazek Polaków. Uratuje więcej osób zarażonych koronawirusem

"Poczta Polska nie ponosi odpowiedzialności"

Na podobny krok nie zdecydowała się Poczta Polska, która w odpowiedzi na pytanie portalu "wirtualnemedia.pl", oświadczyła, że dostawy czasopisma "realizowane są wyłącznie na prośbę placówek z uwagi na zainteresowanie klientów tą pozycją wydawniczą."

d2dwm5b

Podkreśliła też, że "nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane na łamach kolportowanych periodyków, jak również nie cenzuruje poszczególnych pozycji wydawniczych".

Czytaj też: Drukarką 3D w koronawirusa. W ciągu jednego dnia zaopatrzyli szpital w Zielonej Górze

d2dwm5b

Podziel się opinią

Share

d2dwm5b

d2dwm5b
Więcej tematów