ycipk-k95smi

Japonia nawiedzona przez tajfun Hagibis. Są ofiary śmiertelne

Japonia doświadczyła najgroźniejszego od ponad 60 lat tajfunu – Hagibis. W jego wyniku śmierć poniosło 35 osób. Ekipy ratunkowe przeszukują zniszczone tereny w poszukiwaniu zaginionych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Japonia nawiedzona przez tajfun Hagibis. Są ofiary śmiertelne.
Japonia nawiedzona przez tajfun Hagibis. Są ofiary śmiertelne. (East News, Fot: Yomiuri Shimbun)
ycipk-k95smi

Najnowsze informacje mówią o 35 ofiarach śmiertelnych, 20 zaginionych i 186 rannych. Obecnie trwa akcja poszukiwawcza, w której bierze udział 110 tys. ratowników, w tym 31 tys. żołnierzy samoobrony.

W wyniku przejścia huraganu Hagibis zalane zostały środkowe i wschodnie rejony Japonii. Jednym z najbardziej poszkodowanych miejsc jest miasto Nagano, gdzie brzeg rzeki Chikuma uległ zerwaniu. Efektem jest zalanie dzielnic mieszkalnych. Woda sięgnęła nawet drugich pięter.

Dodatkowo przewidywane są dalsze opady na tych obszarach.

ycipk-k95smi

Tajfun Hagibis uderzył w sobotę

Czytaj też: Tajfun Hagibis: Potężna burza odpowiednikiem huraganu 5 kategorii. Zmierza w kierunku Japonii. Czy polscy siatkarze są bezpieczni?

Tajfun Hagibis najpierw nawiedził wyspę Honsiu, a później skierował się w stronę morza. Według informacji podanych przez japońskie ministerstwo gospodarki, handlu i przemysłu, w poniedziałek ponad 92 tys. gospodarstw domowych pozostawało bez prądu. Około 120 tys. ludzi nie ma dostępu do bieżącej wody.

ycipk-k95smi

Hagibis jest najsilniejszym tajfunem, który uderzył w Japonię od 1958 r. Wtedy wskutek przejścia tajfunu Ida śmierć poniosło ponad 1000 osób.

Czytaj też: Tajwan. Most zawalił się, a w porcie zapanował chaos. Są ranni [WIDEO]

Polub WP Tech
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-k95smi

ycipk-k95smi
ycipk-k95smi