Jak usunąć Sweet-Page? Podpowiadamy, jak skutecznie walczyć z "porywaczem przeglądarek"

Jak usunąć Sweet-Page? Podpowiadamy, jak skutecznie walczyć z "porywaczem przeglądarek"

Jak usunąć Sweet-Page? Podpowiadamy, jak skutecznie walczyć z "porywaczem przeglądarek"
Źródło zdjęć: © Pexels
26.05.2020 16:59

Sweet-Page to jeden z najbardziej uciążliwych "porywaczy przeglądarek". Podpowiadamy, jak skutecznie usunąć Sweet-Page z komputera.

Co to jest Sweet-Page?

Sweet-Page to program typu typu Browser Hijacker, czyli "porywacz przeglądarek" stworzony przez Wify Technology Limited. Ten adware jest w stanie zmieniać ustawienia przeglądarek, pobierać bezpłatne oprogramowanie bez naszej zgody, zmieniać adres strony domowe czy domyślą wyszukiwarkę na sweet-page.

Sweet-Page jest o tyle uciążliwy, że zmienia skróty docelowe przeglądarek, a tym samym znacznie utrudnia ustawienie domyślnej strony startowej czy wyszukiwarki. Twórcy mogą z pomocą tego narzędzia przekierowywać użytkowników na niebezpieczne strony, dlatego należy pozbyć się Sweet-Page z komputera tak szybko, jak to tylko możliwe. Podpowiadamy, jak usunąć Sweet-Page.

Usuwanie Sweet-Page z systemu Windows

Usuwanie Sweet-Page należy rozpocząć tak, jak każdego innego oprogramowania na systemie Windows. Najwygodniej jest wejść w "Panel Sterowania" i wybrać opcję "Dodaj lub usuń program". Następnie wyszukujemy pozycję "sweet-page uninstall" i usuwamy wszystkie pliki.

Jeśli powyższe działanie nie przyniesie oczekiwanych skutków, to następne kroki trzeba przeprowadzić bezpośrednio w każdej przeglądarce.

Jak usunąć Sweet-Page z Firefoxa?

Usuwanie Sweet-Page jest uciążliwe, ponieważ potrafi podmienić skróty docelowych przeglądarek, a także przestawić niemal wszystkie ustawienia wewnątrz samej przeglądarki Aby usunąć Sweet-Page z Firefoxa należy najpierw naprawić skrót przeglądarki. W tym celu:

 • klikamy prawym przyciskiem myszy na skrót Mozilla Firefox i wybieramy "Właściwości";
 • w oknie pola docelowego musimy usunąć cały adres przekierowujący na Sweet-Page, który został wprowadzony po "C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe".

W drugim kroku powinniśmy zmienić stronę startową oraz domyślną wyszukiwarkę. W tym celu otwieramy Firefoxa i w prawym, górnym rogu wchodzimy w "Opcje". W zakładce "Uruchamianie" usuwamy sweet-page.com ze pola "Strona startowa" i nowe okna i ustawiamy wybraną przez nas domenę.

Aby zmienić domyślą wyszukiwarkę należy przejść do zakładki "Wyszukiwanie" i wybrać jako domyślą wyszukiwarkę wybraną opcję, usuwając wcześniej Sweet-Page.

Jak usunąć Sweet-Page z Chrome'a?

Na początku musimy naprawić skrót przeglądarki. W tym celu:

 • klikamy prawym przyciskiem myszy na skrót Google Chrome i wybieramy "Właściwości";
 • w oknie pola docelowego musimy usunąć cały adres przekierowujący na Sweet-Page, który został wprowadzony po "C:\Program Files\Google\Chrome\Application\chrome.exe".

Następnie w samej przeglądarce usuwamy powiązania ze Sweet-Page rozszerzenia. W tym celu:

 • Po otwarciu przeglądarki wchodzimy w prawym górnym rogu w "Narzędzia" i klikamy "Rozszerzenia";
 • wybieramy "Extended Protection" i "Lightning Newtab" i usuwamy je.

Teraz należy jeszcze zmienić stronę startową w przeglądarce. W tym celu:

 • Po otwarciu przeglądarki wchodzimy w prawym górnym rogu w "Ustawienia";
 • wybieramy sekcję "Na starcie" i opcję "Ustaw stronę";
 • usuń Sweet-Page i ustaw wybraną stronę startową.

Na koniec ustawiamy nową domyślą wyszukiwarkę (Google, Yahoo lub inną). W tym celu ponownie wchodzimy w "Ustawienia" a następnie w skecję "Szukaj". Wybieramy opcję "Zarządzaj wyszukiwarkami ...", usuwany Sweet-Page i dodajemy preferowaną wyszukiwarkę.

Jak usunąć Sweet-Page z Microsoft Edge?

Podobnie, jak w dwóch poprzednich przypadkach najpierw musimy sprawdzić, czy Sweet-Page nie zmieniło nam adresu skrótu docelowej przeglądarki. Jeśli tak, to postępujemy jak w przypadku Chrome'a i Firefoxa oraz usuwamy adres Sweet-Page.

By pozbyć się rozszerzeń powiązanych z "porywaczem przeglądarek" należy otworzyć przeglądarkę Microsoft Edge i w prawym górnym rogu wybrać "Rozszerzenia". Następnie usunąć ostatnio zainstalowane, podejrzane dodatki do przeglądarki

Aby zmienić stronę startową:

 • wchodzimy w "Ustawienia" w sekcję "Po uruchomieniu";
 • odszukujemy i wyłączamy Sweet-Page i ustawiamy wybraną stronę startową.

Aby zmienić domyślą wyszukiwarkę:

 • wybieramy sekcję "Prywatność i usługi" i na dole strony klikamy "Pasek adresu";
 • w sekcji "Wyszukiwarki używane w pasku adresu" wyłączamy "porywacza" i wybieramy preferowaną przeglądarkę.

Jeżeli chcemy przyspieszyć proces usuwania Sweet-Page z przeglądarki, możemy także przywrócić jej ustawienia domyślne. Jednak po takim ruchu, będziemy musieli ponownie synchronizować wszystkie konta i wtyczki, dlatego warto się zastanowić zanim zdecydujemy się na ten ruch.

Jeśli nie chcemy ponownie walczyć ze Sweet-Page, należy być bardzo ostrożnym pobierając pliki z internetu. Sweet-Page może być często instalowany z pomocą różnych menadżerów pobierania, z których wiele serwisów. Przed klikaniem opcji "instaluj wszystko" (lub podobnej) - warto dokładnie czytać, jakie konkretnie pliki się zainstalują wraz z pobieranym przez nas programem lub aplikacją.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)