ESET wprowadził nowy rodzaj antywirusa. Korzysta ze sztucznej inteligencji

ESET wprowadził nowy rodzaj antywirusa. Korzysta ze sztucznej inteligencji

ESET wprowadził nowy rodzaj antywirusa. Korzysta ze sztucznej inteligencji
Źródło zdjęć: © Fotolia
Arkadiusz Stando
13.11.2019 20:08

Pod koniec października ESET udostępnił nowe wersje programów antywirusowych. Korzystają z dodatkowej warstwy ochrony, która oparta jest o algorytmy sztucznej inteligencji. To nowy sposób rozpoznawania zagrożeń.

Programy ochronne ESET Internet Security dla domów oraz firm zapewniają bezpieczeństwo użytkowników na zupełnie nowy sposób. Ale to nie oznacza też, że wcześniejsze mechanizmy zostały zastąpione. Przeciwnie. Dodano im dodatkową warstwę w postaci uczenia maszynowego. Pełną analizę działania ESET Internet Security znajdziecie pod tym adresem, w naszym serwisie dobreprogramy.pl.

Nowy rodzaj zabezpieczeń wspomaga analizę behawioralną i zaawansowaną heurystykę. W ten sposób program ESET może chronić nie tylko przed znanymi zagrożeniami, ale także rozpoznawać nowe, na podstawie ich zachowań.

Takie rozwiązanie może budzić wątpliwości. Uczenie maszynowe mogłoby być bardzo obciążające dla systemu. ESET Internet Security na szczęście nie wywiera dużego wpływu na działanie urządzeń. W dodatku istnieje możliwość obniżenia poziomu zużycia zasobów do minimum, dzięki trybie grania.

ESET Internet Security - najważniejsze cechy

Ochrona plików lokalnych w ESET Internet Security działa bez przerwy. Dosłownie. Pliki są sprawdzane zarówno w stanie bezczynności, podczas ich tworzenia, otwierania, wykonywania jak i edycji. Program analizuje pliki nie tylko na dysku systemowym.

Skanowanie są także wszystkie pliki na dyskach zewnętrznych oraz te w ruchu sieciowym. ESET Internet Security może analizować także zawartość dysków zewnętrznych bezpośrednio po ich podłączeniu. Tak działa system ThreatSense, czyli autorska metoda ochrony ESET, wykrywająca różne rodzaje zagrożeń.

Programy ESET skanują także sieć z której korzystasz. Używają zapory sieciowej, ale posiadają także ochronę przed atakami z sieci (IDS). W ten sposób chronią zarówno przed potencjalnym atakom z "darmowego WiFi", jak i sprawdza pakiety przesyłane w sieci. Blokuje każde połączenie, które może okazać się szkodliwe.

ESET Internet Security chroni nie tylko przed atakiem, pomaga także bezpiecznie korzystać z przeglądarki

Zainstalowanie programu antywirusowego ESET pozwala mu na dostęp do naszych przeglądarek. Zawiera pakiet ochrony dostępu do stron internetowych i będzie je blokować, zanim się załadują. Tu mowa zarówno o witrynach otwieranych przez nas, jak i okienkach, które mogą wyświetlać się bez naszej woli. Tutaj również działa system ThreatSense.

ESET Internet Security może także chronić twoją pocztę mailową przed spamem i zagrożeniami. Programowi można nadać dostęp do programu pocztowego, a wtyczka będzie monitorować każdą nadchodzącą do nas wiadomość. Możliwe jest także sprawdzanie komunikacji szyfrowanej, używającej protokołu SSL.

Program rozpoznaje także strony powiązane z atakami phisingowymi. Identyfikuje je za pomocą nauczania maszynowego. Robi to na podstawie analizy homoglifów w adresie strony, czyli symboli wyglądających identycznie jak inne litery i znaki. Dodatkowo, ESET Internet Security posiada ochronę bankowości internetowej. Uruchamia się w momencie, gdy wejdziemy na stronę banku i zabezpiecza wymianę danych pomiędzy klawiaturą a przeglądarką.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)