Izrael: Naruszenie zawieszenia broni. Ataki na Strefę Gazy wznowione

Izrael: Naruszenie zawieszenia broni. Ataki na Strefę Gazy wznowione15.11.2019 10:00
Izrael: Naruszenie zawieszenia broni. Ataki na Strefę Gazy wznowione
Źródło zdjęć: © East News | MAHMUD HAMS

Ministerstwo obrony Izraela informuje o wznowieniu lotniczych ataków na terrorystyczne cele zlokalizowane w Strefie Gazy. Jest to odwet za kolejne pociski wystrzelone w kierunku Izraela.

Izrael atakuje Strefę Gazy pomimo zawartego w czwartek (14.11) zawieszenia broni. Porozumienie obowiązywało od 5.30 rano czasu lokalnego (czyli 4.30 w Polsce).

Izrael: Krótkotrwałe zawieszenie broni

W negocjacjach związanych z zawieszeniem broni uczestniczył wysłannik ONZ ds. Bliskiego Wschodu Nikołaj Mładenow oraz przedstawiciel egipskiej dyplomacji. Strony zobowiązały się do "utrzymania pokojowego charakteru manifestacji przeciwko izraelskiej blokadzie, jakie od wielu miesięcy organizowane są w Strefie Gazy", jak w rozmowie z AFP zaznaczał dyplomata z Egiptu.

Izrael: Ataki na Strefę Gazy

Wznowienie izraelskich ataków na Strefę Gazy jest reakcją na wystrzelenie pięciu pocisków w kierunku Izraela. Zawieszenie broni obowiązywało więc jeden dzień.

- Izrael skrzywdzi każdego, kto spróbuje go skrzywdzić – ostrzegał minister spraw zagranicznych i ds. służb specjalnych Izraela już po zawarciu porozumienia.

Izrael: geneza

Cała sytuacja zaostrzyła się po tym, jak izraelska armia w precyzyjnym ataku lotniczym w Strefie Gazy zabiła Bahu Abu Al.-Attę, czyli jednego z głównych dowódców Palestyńskiego Islamskiego Dżihadu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)