Trwa ładowanie...
d1je3io

Irak. Zobacz satelitarne zdjęcia amerykańskich baz po ataku rakietowym Iranu

W nocy z wtorku na środę irańskie siły wystrzeliły około 20 pocisków rakietowych w kierunku amerykańskich baz położonych na terenie Iraku. Dokonane zniszczenia dokładnie widać na satelitarnych zdjęciach. Oto skutki ataku.
Share
Satelitarne zdjęcia obrazujące skutki ataków rakietowych na amerykańskie bazy w Iraku
Satelitarne zdjęcia obrazujące skutki ataków rakietowych na amerykańskie bazy w IrakuŹródło: CNN/Planet Lab Inc.
d1je3io

Dwie amerykańskie bazy - Al Asad oraz lotnisko wojskowe w Irbilu zostały ostrzelane pociskami z wtorku na środę czasu polskiego. Odpowiedzialność za atak wziął irański Korpus Strażników Rewolucji Islamskiej. Chociaż wskutek odwetu za zabicie przez żołnierzy USA irańskiego generała Kasema Sulejmaniego nikt nie zginął, to ataki rakietowe spowodowały zniszczenia co najmniej siedmiu budynków.

Internet obiegły zdjęcia satelitarne, wykonane przez przez firmę Planet Lab Inc, która posiada i rozbudowuje na ziemskiej orbicie swoją sieć satelitów obserwacyjnych. Możemy na nich dokładnie zobaczyć skutki ataku irańskich sił. Wśród zniszczonych budynków są między innymi hangary i magazyny z bronią.

Na opublikowanych zdjęciach satelitarnych można zobaczyć terytorium bazy Ain Al-Asad. Mieści się ona około 180 kilometrów na północny-zachód od stolicy kraju, Bagdadu.

Zdjęcia satelitarne CNN/Planet Lab Inc.
Zdjęcia satelitarneŹródło: CNN/Planet Lab Inc.
Zdjęcia satelitarne CNN/Planet Lab Inc.
Zdjęcia satelitarneŹródło: CNN/Planet Lab Inc.
Zdjęcia satelitarne CNN/Planet Lab Inc.
Zdjęcia satelitarneŹródło: CNN/Planet Lab Inc.

Przypomnijmy, że jeden z dowódców Gwardii Rewolucyjnej Iranu Abdollah Aragi ostrzegł USA, że nie był to ostatni atak, a już wkrótce Stany Zjednoczone mogą się spodziewać "potężniejszej zemsty". Z kolei ambasador Iranu przy ONZ Madżid Tacht Rawanczi oświadczył, że Iran dokonał już zemsty za śmierć Sulejmaniego i nie zamierza podejmować żadnych działań wojskowych, jeśli nie będą one konieczne.

d1je3io

Podziel się opinią

Share
d1je3io
d1je3io
Więcej tematów