Greta Thunberg odpowiada ministrowi z USA. "Nie trzeba mieć dyplomu ukończenia studiów"

Greta Thunberg odpowiada ministrowi z USA. "Nie trzeba mieć dyplomu ukończenia studiów"

Greta Thunberg odpowiada ministrowi z USA. "Nie trzeba mieć dyplomu ukończenia studiów"
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com
24.01.2020 15:16

Greta Thunberg odpowiedziała za pośrednictwem swojego konta na Twitterze na krytykę ze strony ministra finansów USA Stevena Mnuchina. "Wyjaśnij przyszłym pokoleniom (...), dlaczego powinniśmy porzucić nasze zobowiązania klimatyczne" - pisze młoda aktywistka.

Minister finansów USA Steven Mnuchin skrytykował Gretę Thunberg podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos. - Kim ona jest? Czy jest ekonomistką? - pytał w czwartek Mnuchin. Minister uznał kampanię młodej aktywistki za "dowcip" sugerując jednocześnie, aby najpierw skończyła ekonomię, a dopiero później przedstawiała swój punkt widzenia na temat klimatu.

Na odpowiedź Szwedki nie trzeba było długo czekać. Thunberg odniosła się do zarzutów amerykańskiego ministra za pośrednictwem mediów społecznościowych.

- Mój rok przerwy w nauce kończy się w sierpniu. Nie trzeba mieć jednak dyplomu ukończenia studiów ekonomicznych, aby zdawać sobie sprawę, że przeznaczanie pieniędzy na walkę ze zmianami klimatycznymi, przy dalszych dotacjach oraz inwestycjach w paliwa kopalne, nie ma większego sensu - napisała na TT.

Następnie aktywistka zwróciła się bezpośrednio do Mnuchina.

- Wyjaśnij nam, jak złagodzić skutki zmian klimatu, albo wytłumacz przyszłym pokoleniom i tym, którzy już teraz cierpią z powodu kryzysu, dlaczego powinniśmy porzucić nasze zobowiązania klimatyczne - pisze Thunberg.

Podczas przemówienia w Davos, 17-letnia Greta Thunberg zaapelowała do światowych przywódców, aby z uwagą słuchali młodych aktywistów klimatycznych. Szwedka w trakcie swojego wystąpienia opowiedziała także o ubiegłotygodniowej wizycie w Polsce.

Przypomnijmy, że Greta Thunberg została uznana "Człowiekiem Roku 2019" w corocznym plebiscycie amerykańskiego tygodnika "Time". Tym samym Szwedka została najmłodszą laureatką tego tytułu w historii.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)