Greta Thunberg na zdjęciu z 1898 roku? Zaskakujące podobieństwo

Greta Thunberg na zdjęciu z 1898 roku? Zaskakujące podobieństwo
Źródło zdjęć: © University of Washington / FaceToFace/REPORTER
Arkadiusz Stando

20.11.2019 10:08

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na Twitterze przewija się fotografia z 1898 roku, przedstawiająca troje dzieci pracujących w kopalni złota w Jukonie. Zdjęcie należy do zbiorów Uniwersytetu Waszyngtońskiego, a internauci snują wobec niego absurdalne teorie. Sądzą, że przedstawia Gretę Thunberg.

"Czy Greta Thunberg potrafi podróżować w czasie?" - takie pytania zadają internauci pod zdjęciem dzieci z Jukonu. Ciężko zaprzeczyć ogromne podobieństwo jednej z bohaterek fotografii, do 15-letniej szwedzkiej aktywistki klimatycznej. Ale to tylko zbieg okoliczności.

Obraz
© University of Washington

Fotografia powstała w około 1898 roku i należy aktualnie do zbiorów Uniwersytetu Waszyngtońskiego. Jej autorem był Eric A. Hegg. I tutaj mamy kolejny, ciekawy zbieg okoliczności. Hegg urodził się w Szwecji, i przez wiele lat zajmował się dokumentowaniem szwedzkich rodzin, żyjących na terenach Kanady. Takich, jak właśnie ta na fotografii.

Niewykluczone więc, że dzieci przedstawiane na fotografii również mają szwedzkie korzenie. To by wyjaśniało podobieństwo do Grety. Eric A. Hegg sfotografował słynnych "The Three Lucky Swedes", czyli trzech Szwedów, którzy ogromnie wzbogacili się na poszukiwaniu złota na terenach Alaski.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)