Trwa ładowanie...
d160os2

Gadu-Gadu zmienia status na "dostępny". Komunikator ma nowego właściciela

Nowym właścicielem Gadu-Gadu jest firma England.pl. Komunikator może znowu stać się popularny, ale w nieco innej formie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Gadu-Gadu ma nowego właściciela
Gadu-Gadu ma nowego właściciela (Materiały prasowe, Fot: chip)
d160os2

England.pl to serwis, który zajmuje się transferem pieniędzy z Wielkiej Brytanii do Polski. I właśnie do przelewów może posłużyć nowe, być może odświeżone GG.

"Zakup Gadu-Gadu (...) jest także elementem naszej długofalowej strategii biznesowej, w której mamy kilka innowacyjnych pomysłów jak wykorzystać możliwości komunikatora również na potrzeby wdrożenia innowacyjnych usług fintech" - napisał w komunikacie Roman Remus, wiceprezes England.pl.

Suma zakupu Gadu-Gadu nie jest znana. Jak podaje serwis Wirtualne Media, England.pl nabyło komunikator wraz z kodem źródłowym, a także wszelkie domeny oraz logotypy, z kultowym słoneczkiem włącznie.

d160os2

Czy Gadu-Gadu powróci jako narzędzie do przelewów pieniędzy pomiędzy znajomymi? Zobaczymy. Jedno jest pewne: telenowela pod tytułem "kto kupi GG" wreszcie ma szczęśliwe zakończenie. Wcześniej transakcją zainteresowana była Sare, firma zajmująca się mailingiem marketingowym, która za Gadu-Gadu chciała wyłożyć 2,2 mln zł. Możemy więc domniemywać, że suma, za jaką wykupiono dawny kultowy komunikator, oscyluje wokół tej kwoty.

Oczywiście Gadu-Gadu dalej istnieje jako komunikator, ale daleko mu do dawnej popularności. Tym bardziej że dziś kojarzone jest z afer - niedawno pisaliśmy o użytkownikach, którzy zaczepiali nastoletnie użytkowniczki programu. Nie brakuje też oszustów, którzy polują na nieświadome ofiary.

d160os2

Podziel się opinią

Share

d160os2

d160os2
Więcej tematów