Kiedyś prawie każdy Polak miał tam konto. Przerażające, co dzisiaj się tam dzieje

Kiedyś prawie każdy Polak miał tam konto. Przerażające, co dzisiaj się tam dzieje
Źródło zdjęć: © Youtube.com
Adam Bednarek

09.03.2018 09:19, aktual.: 26.02.2019 11:54

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Gadu-Gadu stało się miejscem, na którym przesiadują również domorośli pedofile. Wystarczy zmienić dane użytkownika w ustawieniach komunikatora i stać się nastolatką, by zostać zasypanym obrzydliwymi wiadomościami.

"Słyszeliście o grasujących pedofilach na gadu gadu? Bo ja się dowiedziałam od @anenya, która też o tym pisała. Postanowiłam zobaczyć czy to prawda, zostawiłam komputer włączony od 9 do 20 i poszłam na uczelnię. Jak wróciłam to już kilkanaście wiadomości znajdowało się w skrzynce" - pisze użytkowniczka Wykopu "laczka". O jakie wiadomości chodzi?

Nieznani mężczyźni wyszukują nieletnie użytkowniczki Gadu-Gadu, by pisać do nich wiadomości pełne seksualnych treści. Niektórzy fantazjują o "siadaniu na kolankach", inni proponują spotkanie, znaleźli się też tacy, którzy otwarcie zapraszają na seks. I nie przeszkadza im fakt, że osoba po drugiej stronie ma 12 lat.

Spora część wykopowiczów postanowiła przeprowadzić prowokacje na własną rękę. Z wpisów, które znajdziemy w dyskusji na ten temat, wynika, że część osób zaczepiających nieletnich na Gadu-Gadu ma ustawione w awatarze zdjęcie. Czy własne? Tego rzecz jasna nie wiemy. Wykopowicze szybko zaczęli dzielić się zdjęciami podejrzanych, ale niewykluczone, że to przypadkowe fotografie znalezione w sieci. Sytuacja jest napięta, więc istnieje ryzyko, że ktoś może ucierpieć na skutek tego, że domorosły pedofil albo zwykły żartowniś z głupim poczuciem humoru wykorzystał cudze zdjęcie. Trzeba o tym pamiętać przed internetowym linczem. Zapewne już przeszukiwane są media społecznościowe, by znaleźć mężczyznę, który wypisuje pedofilskie wiadomości na GG.

Sprawa jest poważna, ale nie mamy pewności, czy osoby zaczepiające nieletnie użytkowniczki Gadu-Gadu to rzeczywiście pedofile szukający ofiar, czy może grupa osób, która w wyjątkowo nieodpowiedzialny i niesmaczny sposób się wygłupia. Nasuwa się pytanie, dlaczego aż tak wiele treści pojawia się ostatnio właśnie na Gadu-Gadu. Odpowiedzią może być fakt, że komunikator zapewnia względną anonimowość. Na co zresztą zwracają uwagę osoby, które szukają prawdziwych i legalnych znajomości za pomocą wciąż żyjącej aplikacji.

Nie zmienia to faktu, że problem należy traktować poważnie, nawet jeśli to głupi żart. Wykopowicze zbierają materiały i chcą zgłosić sprawę na policję.

Myślisz, żeby stary telefon lub laptop wymienić na nowy? Skorzystaj z okazji na stronie Sferis kody rabatowe.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (73)