Trwa ładowanie...
ycipk-4b1zmn

Elon Musk zapowiada: Starship, statek kosmiczny od SpaceX, wleci na orbitę

Firma Elona Muska, SpaceX, idzie za ciosem. Kilka tygodni temu SpaceX testowało statek Starhopper, a już teraz chce przetestować jego większą wersję – Starship. Ma ona wlecieć na wysokość ziemskiej orbity.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Start rakiety Elona Muska "SpaceX Falcon Heavy", która może wynieść w przestrzeń statki Starhopper i Starship.
Start rakiety Elona Muska "SpaceX Falcon Heavy", która może wynieść w przestrzeń statki Starhopper i Starship. (Getty Images)
ycipk-4b1zmn

Pierwszy prototyp Starhoppera dwukrotnie wzbił się nad wysokość około 150 metrów i skutecznie wylądował. Teraz SpaceX jest skoncentrowany na projekcie większej i szybszej wersji Starhoppera.

Czytaj też: SpaceX: Starlink nie mógł wyminąć satelity ESA - Elon Musk znalazł winnego

Prototyp Starship ma zostać wystrzelony znacznie wyżej niż udało się to zrobić ze Starhopperem. Planowo Elon Musk chce wzbić swój wynalazek na wysokość 200 kilometrów. Pierwsze testy statku Starship mają odbyć się już na początku października.

ycipk-4b1zmn

Elon Musk. Daleko(k)siężne plany

Docelowo Starhopper ma być statkiem, który we współpracy z rakietą Falcon Heavy, w przyszłości przetransportuje ludzi na Marsa i Księżyc. Według Muska na pokładzie statku będzie można w pomieścić 1000 ton ładunku lub 800 osób. Pierwsze produkcyjne wersje będą jednak ograniczone do 100 ton lub 200 osób.

Czytaj też: Elon Musk ostrzega przed końcem świata: "Cywilizacja zostanie zniszczona"

ycipk-4b1zmn

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-4b1zmn

ycipk-4b1zmn
ycipk-4b1zmn