Trwa ładowanie...
d1501ov

Elon Musk ostrzega przed końcem świata: "Cywilizacja zostanie zniszczona"

Podczas konferencji World Artificial Intelligence w Szanghaju Elon Musk, multimiliarder i założyciel SpaceX, odważnie przewidywał koniec naszej cywilizacji na Ziemi. Przedstawił również rozwiązanie problemu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Elon Musk o końcu cywilizacji na Ziemi
Elon Musk o końcu cywilizacji na Ziemi (East News, Fot: AFP/Peter Parks)
d1501ov

W trakcie wystąpienia Elona Muska w Szanghaju, padło wiele kontrowersyjnych opinii. Doszło do ostrej wymiany zdań z chińskim potentatem technologicznym Jackiem Ma, a Musk wypowiedział się również na temat kosmitów, prześmiewając tym samym rząd USA.

Elon Musk o losie Ziemi i planach kolonizacji Marsa

"Pomimo naszych najlepszych intencji i wszystkiego, co możemy próbować zrobić, jakaś zewnętrzna siła lub nieprzewidziany błąd spowoduje zniszczenie cywilizacji" - powiedział się Elon Musk. Założyciel SpaceX uważa, że kolonizacja kosmosu jest konieczna, by uchronić ludzkość przed zagładą.

d1501ov

Według Muska koniec świata jest nieunikniony i nie ważne, czy spowodowany będzie zewnętrznym czy wewnętrznym zagrożeniem. Celem SpaceX jest umożliwić ludziom zasiedlenie Księżyca i Marsa, aby umożliwić przetrwanie naszego gatunku.

Zobacz też: Elon Musk chce zbombardować Marsa. Polska ekspertka o kontrowersyjnym pomyśle

To przygnębiające prognozy dla ludzkiej cywilizacji, ale Musk nie planuje rzucać słów na wiatr, obiecując znalezienie rozwiązania. Wielokrotnie podkreślał, że zależy mu na tym, by przeprowadzka na Księżyc czy Marsa była osiągalna dla większości osób.

d1501ov

Ostatnio SpaceX poprosiło NASA o stworzenie map dla potencjalnych lądowisk na Marsie. Musk planuje pierwsze lądowanie na Czerwonej Planecie w 2020 roku. Pierwsza marsjańska kolonia miałaby powstać w 2050 roku.

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco


d1501ov

d1501ov
d1501ov