Elon Musk z problemami w Tesli. Model 3 na celowniku w USA

Elon Musk z problemami w Tesli. Model 3 na celowniku w USA
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

08.08.2019 11:33

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Organ powołany do czuwania nad bezpieczeństwem w ruchu drogowym na terenie USA wystosował jeszcze w 2018 roku (dopiero teraz upubliczniony) list do firmy Elona Muska w sprawie braku przestrzegania zaleceń bezpieczeństwa. Chodzi o samochód Tesla Model 3.

Sama Tesla reklamuje swoje samochody Model 3 jako mające najniższe prawdopodobieństwo uszkodzenia ciała z testowanych przez NHTSA (National Highway Traffic Safety Administration). Administracja bezpieczeństwa ruchu drogowego żąda wyjaśnień w sprawach dotyczących kilku wypadków z udziałem maszyn Tesla Model 3 ze stajni koncernu Elona Muska.

Tesla 3 jednak nie tak bezpieczna?
Negatywne dla Tesli jest też to, że NHTSA oskarża firmę Elona Muska o nielegalne i naruszające prawo antymonopolowe działania, w końcu oświadczenie o tak znakomitym bezpieczeństwie aut ze strony Tesli jest według NHTSA niezgodne z prawdą. Administracja przypuszcza, że przy projektowaniu pojazdów Tesli nie przestrzegano zaleceń NHTSA.

Co więcej NHTSA nie chce, aby Tesla korzystała podczas działań reklamowych i prezentacji ze szczegółowych wyników badań zderzeniowych, które prowadzi sama NHTSA. To o tyle ciekawe, że dane te są oficjalnie i publicznie dostępne na stronach regulations.gov. Administracja bezpieczeństwa ruchu drogowego domaga się wykorzystywania innego typu oznaczeń przez Teslę w kwestii rankingu bezpieczeństwa np. pięciostopniowego systemu gwiazdek.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)