Elon Musk: Tesla Semi jest już gotowa. Miliarder ma jednak jeden problem

Elon Musk: Tesla Semi jest już gotowa. Miliarder ma jednak jeden problem

Elon Musk potwierdza: Tesla Semi trafi do klientów w 2021 roku
Elon Musk potwierdza: Tesla Semi trafi do klientów w 2021 roku
Źródło zdjęć: © YouTube
28.01.2021 11:03

Elon Musk potwierdził gotowość do uruchomienia produkcji elektrycznego samochodu ciężarowego Tesla Semi. Miliarder podkreślił jednak, że z początku na rynek trafi niewielka ilość pojazdów. Wszystko za sprawą poważnego problemu, z którym boryka się firma.

Tesla Semi, elektryczny samochód ciężarowy opracowany przez firmę Elona Muska, został zaprezentowany już w listopadzie 2017 roku. Pomimo sporej ilości zamówień, pojazd wciąż nie trafił do klientów. Podczas omawiania wyników kwartalnych amerykańskiej firmy, charyzmatyczny miliarder zabrał głos w sprawie terminu pierwszych dostaw.

Musk zapewnił, że Tesla Semi jest już gotowa i będziemy mogli zobaczyć ją na drogach jeszcze w 2021 roku. Filantrop przyznał jednak, że firma boryka się z dosyć poważnym problemem, który może wpłynąć na ograniczoną produkcję nowoczesnych pojazdów.

Elon Musk wyjaśnił, że Tesla nie jest w stanie uruchomić masowej produkcji pojazdów ze względu na ograniczoną dostępność do ogniw akumulatorowych. Firma spodziewa się poprawy sytuacji w 2022 roku.

Musk wyjaśnia, że w elektrycznych samochodach Tesla Semi montuje się taką samą ilość akumulatorów, co w pięciu autach osobowych.

Tesla Semi

Podczas prezentacji elektrycznej ciężarówki, która odbyła się ponad trzy lata temu, zdradzono niektóre dane dotyczące pojazdu. Wiadomo, że każde z jego tylnych kół ma przypisany oddzielny silnik. Zdaniem producenta, załadowane auto będzie w stanie rozpędzić się do 100 km/h w ciągu 20 sekund.

Zasięg ciężarówki ma wynosić 800 kilometrów. Przy okazji prezentacji, firma Elona Muska ujawniła także zamiar stworzenia szybkiego systemu ładowania o nazwie Megacharger, który pozwoli na naładowanie samochodu do zasięgu 644 kilometrów w pół godziny.

Ceny Tesly Semi ustalono na poziomie 150 000 - 200 000 dolarów w zależności od zasięgu.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (45)