Elon Musk: Tesla Semi jest już gotowa. Miliarder ma jednak jeden problem

Elon Musk potwierdza: Tesla Semi trafi do klientów w 2021 roku
Elon Musk potwierdza: Tesla Semi trafi do klientów w 2021 roku
Źródło zdjęć: © YouTube

28.01.2021 11:03

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Elon Musk potwierdził gotowość do uruchomienia produkcji elektrycznego samochodu ciężarowego Tesla Semi. Miliarder podkreślił jednak, że z początku na rynek trafi niewielka ilość pojazdów. Wszystko za sprawą poważnego problemu, z którym boryka się firma.

Tesla Semi, elektryczny samochód ciężarowy opracowany przez firmę Elona Muska, został zaprezentowany już w listopadzie 2017 roku. Pomimo sporej ilości zamówień, pojazd wciąż nie trafił do klientów. Podczas omawiania wyników kwartalnych amerykańskiej firmy, charyzmatyczny miliarder zabrał głos w sprawie terminu pierwszych dostaw.

Musk zapewnił, że Tesla Semi jest już gotowa i będziemy mogli zobaczyć ją na drogach jeszcze w 2021 roku. Filantrop przyznał jednak, że firma boryka się z dosyć poważnym problemem, który może wpłynąć na ograniczoną produkcję nowoczesnych pojazdów.

Elon Musk wyjaśnił, że Tesla nie jest w stanie uruchomić masowej produkcji pojazdów ze względu na ograniczoną dostępność do ogniw akumulatorowych. Firma spodziewa się poprawy sytuacji w 2022 roku.

Musk wyjaśnia, że w elektrycznych samochodach Tesla Semi montuje się taką samą ilość akumulatorów, co w pięciu autach osobowych.

Tesla Semi

Podczas prezentacji elektrycznej ciężarówki, która odbyła się ponad trzy lata temu, zdradzono niektóre dane dotyczące pojazdu. Wiadomo, że każde z jego tylnych kół ma przypisany oddzielny silnik. Zdaniem producenta, załadowane auto będzie w stanie rozpędzić się do 100 km/h w ciągu 20 sekund.

Zasięg ciężarówki ma wynosić 800 kilometrów. Przy okazji prezentacji, firma Elona Muska ujawniła także zamiar stworzenia szybkiego systemu ładowania o nazwie Megacharger, który pozwoli na naładowanie samochodu do zasięgu 644 kilometrów w pół godziny.

Ceny Tesly Semi ustalono na poziomie 150 000 - 200 000 dolarów w zależności od zasięgu.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (45)