ycipk-4h6dyd

Elon Musk: SpaceX Starship w budowie! Zobacz nagranie z drona

SpaceX Elona Muska planuje wykorzystać Starship w załogowych misjach na Marsa. Wideo z lotu ptaka nagrane z pomocą drona pokazuje, jak przebiega budowa jednego z najważniejszych statków kosmicznych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Budowa Starship - rakiety wielokrotnego użytku od SpaceX przebiegają pomyślnie
Budowa Starship - rakiety wielokrotnego użytku od SpaceX przebiegają pomyślnie (Youtube.com)
ycipk-4h6dyd

Na zdjęciach z drona wykonanych przez kamerzystę Johna Winkoppa, można zobaczyć zakład na Florydzie, gdzie budowany jest Starship. Statek SpaceX, firmy należącej do Elona Muska będzie w niedalekiej przyszłości mógł zabrać pierwszych ludzi na Marsa.

Starship będzie pierwszym statkiem kosmicznym ze stali nierdzewnej, ale jak podaje CNBC, na wideo można zobaczyć również, jak skladane są części innego prototypowego statku ze stali nierdzewnej - Mark 4.

ycipk-4h6dyd

Nagranie jest potwierdzeniem, że plan Elona Muska, by prototypy były gotowe do końca listopada jest realny. Jeszcze we wrześniu SpaceX poprosiło o zezwolenie na przelot statku na orbitę, a następnie wylądowanie z powrotem w tym samym miejscu.

Pracownicy SpaceX pracują równolegle również nad drugim prototypem, który budowany jest w bazie w Teksasie. Elon Musk jest optymistycznie nastawiony do projektu po udanych testach prototypu Starhopper.

Niejednokrotnie podkreślał, że ma nadzieję, że rakieta wielokrotnego użytku Starship będzie przełomem technologicznym, który umożliwi tańsze podróże kosmiczne. NASA najwyraźniej również liczy na przełom, ponieważ w ostatnim czasie nawiązała bliższą współpracę ze SpaceX.

ycipk-4h6dyd

Elon Musk ma nadzieję, że pierwsza załogowa misja rakiety Starship będzie miała miejsce już w połowie 2020 roku. Miałaby to być podróż 100-osobowej załogi na Marsa. Musk podkreśla, że rakieta może być też wykorzystywana do turystycznych lotów na Księżyc, które mogłyby startować w 2024 roku.

Polub WP Tech
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-4h6dyd

ycipk-4h6dyd
ycipk-4h6dyd