Elon Musk ostrzega przed końcem świata: "Cywilizacja zostanie zniszczona"

Elon Musk ostrzega przed końcem świata: "Cywilizacja zostanie zniszczona"06.09.2019 08:47
Elon Musk ostrzega przed końcem świata: "Cywilizacja zostanie zniszczona"
Źródło zdjęć: © East News | AFP/Peter Parks

Podczas konferencji World Artificial Intelligence w Szanghaju Elon Musk, multimiliarder i założyciel SpaceX, odważnie przewidywał koniec naszej cywilizacji na Ziemi. Przedstawił również rozwiązanie problemu.

W trakcie wystąpienia Elona Muska w Szanghaju, padło wiele kontrowersyjnych opinii. Doszło do ostrej wymiany zdań z chińskim potentatem technologicznym Jackiem Ma, a Musk wypowiedział się również na temat kosmitów, prześmiewając tym samym rząd USA.

Elon Musk o losie Ziemi i planach kolonizacji Marsa

"Pomimo naszych najlepszych intencji i wszystkiego, co możemy próbować zrobić, jakaś zewnętrzna siła lub nieprzewidziany błąd spowoduje zniszczenie cywilizacji" - powiedział się Elon Musk. Założyciel SpaceX uważa, że kolonizacja kosmosu jest konieczna, by uchronić ludzkość przed zagładą.

Według Muska koniec świata jest nieunikniony i nie ważne, czy spowodowany będzie zewnętrznym czy wewnętrznym zagrożeniem. Celem SpaceX jest umożliwić ludziom zasiedlenie Księżyca i Marsa, aby umożliwić przetrwanie naszego gatunku.

Zobacz też: Elon Musk chce zbombardować Marsa. Polska ekspertka o kontrowersyjnym pomyśle

To przygnębiające prognozy dla ludzkiej cywilizacji, ale Musk nie planuje rzucać słów na wiatr, obiecując znalezienie rozwiązania. Wielokrotnie podkreślał, że zależy mu na tym, by przeprowadzka na Księżyc czy Marsa była osiągalna dla większości osób.

Ostatnio SpaceX poprosiło NASA o stworzenie map dla potencjalnych lądowisk na Marsie. Musk planuje pierwsze lądowanie na Czerwonej Planecie w 2020 roku. Pierwsza marsjańska kolonia miałaby powstać w 2050 roku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)