Elon Musk: SpaceX szykuje statek New Gen - może być dwa razy większy od Starship

Elon Musk: SpaceX szykuje statek New Gen - może być dwa razy większy od Starship
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com | IrinaK
Karolina Modzelewska

04.09.2019 10:06, aktual.: 04.09.2019 10:23

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Udany lot testowy Starhoppera zachęcił Elona Muska do snucia odważnych planów na przyszłość. Oczywiście swoimi przemyśleniami dzieli się na Twitterze, gdzie informuje o potencjalnych wymiarach nowego statku kosmicznego.

Niedawno statek kosmiczny Starhopper SpaceX zakończył długo planowany testowy start. Tego samego dnia, Elon Musk zachęcony swoim sukcesem spekulował na Twitterze, jak może wyglądać przyszła odsłona statku kosmicznego.

Obecna wersja – Starhopper, który był testowany pod kątem komercyjnych podróży na Marsa, posiada średnicę 9 metrów. Zgodnie z tym, co Musk zapowiedział na Twitterze, nowy statek kosmiczny może mieć szerokość nawet 18 metrów. Oznacza to, że będzie dwa razy większy od Starhopper.

SpaceX: projekt nowego statku kosmicznego

Zakładając, że projektanci z SpaceX zachowają podobną skalę budując New Gen, bardzo prawdopodobne, że jego wysokość również zostanie podwojona. Przyszły model statku kosmicznego mógłby wówczas osiągnąć wysokość 240 metrów.

Według nieoficjalnych doniesień, poderwanie tak dużego statku kosmicznego z ziemi wymagałoby użycia ponad 100 silników Raptor. Projekt zapowiada się więc jako bardzo kosztowny.

Źródło: Newsweek

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)