Trwa ładowanie...

Elon Musk. SpaceX coraz bliżej podróży na Marsa. NASA wyznacza lądowiska

Głównym celem SpaceX, jak często przypomina Elon Musk, jest umożliwić ludziom kolonizację Marsa. Zdaje się, że pomysł ten jest coraz bliższy realizacji, ponieważ NASA udostępniła mapy, na których widać potencjalne lądowiska dla misji SpaceX.

Share
Elon Musk. SpaceX coraz bliżej podróży na Marsa. NASA wyznacza lądowiska
Źródło: Domena publiczna, Fot: NASA
d180qk8

Nie tak dawno NASA oznajmiła, że będzie bliżej współpracować z firmami, które rozwijają projekty mające na celu eksplorację przestrzeni kosmicznej. Wśród nich pojawiła się firma Elona Muska - SpaceX.

Po opublikowanych niedawno przez Agencję Kosmiczną zdjęciach można wnioskować, że SpaceX poprosiło NASA o zdjęcia potencjalnych miejsc do lądowania na Czerwonej Planecie. Baza danych kamery Mars Reconnaissance Orbiter HiRise zawiera grupę zdjęć oznaczonych jako "Potencjalne lądowisko dla statku kosmicznego SpaceX". Możecie je zobaczyć poniżej:

Niedawno SpaceX zakończył testy prototypu Starhopper, który jest mniejszą wersją wahadłowca Starship. Starship ma służyć w misjach załogowych na Księżyc i Mars.

Zobacz też: Przebadali 160 skał. Wnioski zaskoczyły samych badaczy

Baza danych obrazów HiRise jest dostępna dla każdego. Te obrazy związane z SpaceX prawdopodobnie pojawiły się w najnowszej sierpniowej aktualizacji. MRO uchwycił obrazy w czerwcu i lipcu.

d180qk8

Chociaż do rozpoczęcia rzeczywistych lotów na Marsa może upłynąć wiele lat, to trudno dziwić się SpaceX, że już rozpoczęła wyszukiwanie potencjalnych miejsc do lądowania na Czerwonej Planecie.

Obrazy HiRise SpaceX wskazują, że firma jest zainteresowana głównie regionem Arkadia na Marsie. Znajdziemy w nim zarówno wulkany, jak i duże otwarte równiny. Statek kosmiczny potrzebowałby miejsca wolnego od dużych kamieni i dość płaskiego, by bezpiecznie mógł osiąść. Obrazy MRO pokazują przede wszystkim płaskie obszary, co czyni je dobrymi miejscami na lądowisko.

d180qk8

Podziel się opinią

Share
d180qk8
d180qk8
Więcej tematów