Trwa ładowanie...
ycipk-4fqnvn

Elon Musk i Jack Ma: potentaci technologiczni spierają się o przyszłość sztucznej inteligencji

W Szanghaju gromadzą się przedstawiciele branży technologicznej. Będą przedstawiać najnowsze osiągnięcia sztucznej inteligencji w Chinach. W dniu otwarcia doszło do konfrontacji pomysłów Elona Muska z przekonaniami Jacka Ma – najbogatszego człowieka w Chinach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Elon Musk i Jack Ma w Szanghaju.
Elon Musk i Jack Ma w Szanghaju. (Twitter, Fot: Lulu Yilun ChenKonto zweryfikowane)
ycipk-4fqnvn

Konferencja w Chinach dotyczy sztucznej inteligencji. Obecność Muska potwierdza wiarygodność chińskiej wizji przejęcia roli światowego lidera w dziedzinie technologii do 2030 roku.

W jej trakcie doszło do dyskusji pomiędzy Elonem Muskiem – dyrektorem generalnym Tesli a Jackiem Ma – współzałożycielem Alibaby

Rozwój Tesli w Chinach

ycipk-4fqnvn

Elon Musk opowiadał o przyszłych inwestycjach oraz planach rozwoju Tesli w Szanghaju. Firma coraz poważnie patrzy na chiński rynek samochodów elektrycznych pomimo tego, że Trump zapowiada działania mające zmuszać amerykańskie przedsiębiorstwa do powrotów.

Dyrektor Tesli nie przejmuje się zapowiedziami Trumpa. Blisko 11% zysków dla Tesli pochodzi z Chin, a Musk kończy pracę nad ogromną fabryką w Szanghaju, która będzie produkować nie tylko akumulatory, ale i samochody na loklany rynek.

Elon Musk i Jack Ma

ycipk-4fqnvn

W trakcie debaty Musk i Ma prezentowali odmienne perspektywy i często nie zgadzali się ze swoimi twierdzeniami. Cała dyskusja sprowadzała się do tematów związanych z technologią, ale poruszono również kwestie zatrudnienia, kosmosu czy oczekiwanej długości życia.

Elon Musk przekonywał, że komputery wyposażone w sztuczną inteligencję są mądrzejsze od ludzi pod wieloma względami. Z kolei Ma zapewniał, że już niedługo 12-godzinny tydzień może być normą, jeżeli nauczymy się właściwie wykorzystywać sztuczną inteligencję.

Całą debatę można obejrzeć tutaj. Jej przebiegu udowadnia, że Musk i Ma posiadają odmienną wizję przyszłego wykorzystania sztucznej inteligencji oraz sposobów jej oddziaływania na życie człowieka.

ycipk-4fqnvn

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-4fqnvn

ycipk-4fqnvn
ycipk-4fqnvn