Elon Musk złożył obietnice przed całym światem. Ma być jeszcze lepiej

Elon Musk złożył obietnice przed całym światem. Ma być jeszcze lepiej

Elon Musk
Elon Musk
Źródło zdjęć: © YouTube
26.02.2021 12:13

Internet od Starlink już działa w niektórych regionach świata, ale do tej pory spotkał się z krytyką dotyczącą niskiej (wbrew obietnicom SpaceX) prędkości przesyłu danych. Elon Musk uspokaja i obiecuje, że prędkość wzrośnie nawet do 1 Gb/s.

Do końca zeszłego roku firma Elona Muska umieściła niemal 1000 satelitów Starlink na orbicie, dzięki czemu możliwe było uruchomienie satelitarnego internetu nie tylko w USA, ale również w innych regionach świata. Cena usługi zwala z nóg, więc nic dziwnego, że użytkownicy oczekują najwyższej jakości usług. 

Obecnie firma zapewnia prędkości internetu od 50 do 150 Mb/s, ale Musk na początku tygodnia obiecał, że już do końca roku będzie ona wynosiła 300 Mb/s, a opóźnienie powinno się poprawić do 20 ms. Co więcej, do tego czasu usługa ma być dostępna w większości regionów świata. 

Już teraz główną zaletą internetu od Starlink jest niskie opóźnienie, które w przypadku tradycyjnego internetu satelitarnego może osiągać nawet 600 ms. Według testów, w przypadku Starlink waha się ono od 29 ms do 41 ms. 

Musk jednak nie zamierza na tym zaprzestać. W swoich tweetach obiecał, że SpaceX będzie rozwijać usługę aż do osiągnięcia prędkości 1 Gb/s i niemal niezauważalnego opóźnienia nawet w centrach dużych miast takich, jak Nowy Jork. 

Prawdopodobnie Elon Musk nie będzie w stanie wywiązać się ze swojej obietnicy, dopóki konstelacja satelitów internetowych nie zostanie ukończona, ale wraz z aktualizacjami rozpoczynającymi się w tym roku można się spodziewać, że kolejne obszary dołączą do mapy zasięgu Starlink. 

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)