Trwa ładowanie...

Elon Musk nazwał człowieka, który ratował dzieci w Tajlandii pedofilem

W twitterowej, skasowanej już, tyradzie milioner dał upust swojej frustracji i nazwał jednego z ratowników pedofilem. Była to odpowiedź na jego słowa, że zaangażowanie Muska w akcję ratowniczą było tylko zagrywką PR-ową.

Share
Elon Musk nazwał człowieka, który ratował dzieci w Tajlandii pedofilem
Źródło: East News, fot: AP Photo/John Raoux
d1hn8v3

Vern Unsworth, brytyjski płetwonurek biorący udział w akcji ratowania drużyny piłkarskiej z zalanej jaskini, udzielił wywiadu stacji CNN. Zapytany o mini łódź podwodną, którą Elon Musk zbudował i przysłał na miejsce, Brytyjczyk odpowiedział, że "może sobie ją wsadzić tam, gdzie go to zaboli." Unsworth dodał, że Musk nie miał pojęcia o tym jak wygląda jaskinia, i że zbudowana przez milionera kapsuła ratunkowa nie przepłynęłaby więcej niż 50 metrów.

Twitter
Źródło: Twitter

Elon Musk znów szaleje na Twitterze

Musk odpowiedział Brytyjczykowi na Twitterze. Napisał: "Nigdy, nie widziałem tego brytyjskiego ekspaty, który żyje w Tajlandii (podejrzane), w jaskini. Jedynymi ludźmi byli tajscy żołnierze, którzy wprowadzili nas do jaskini".

d1hn8v3

Elon Musk pisał dalej:
"Poziom wody w jaskini był bardzo niski – można było dosłownie przepłynąć do piątej jaskini bez sprzętu. To oczywiste, że dzieci weszły właśnie w ten sposób. Jeśli to nieprawda, to wyzywam tego gościa, żeby pokazał ostatnie nagranie z akcji ratowniczej."

Musk nazwał ratownika z Tajlandii pedofilem

Na końcu dodał:
"Wiesz co, nie pokazuj mi nagrania. Wyślemy naszą mini łódź podwodną do piątej jaskini bez problemu. Sorry pedofilu (pedo guy), sam się o to prosiłeś."

d1hn8v3

Na zarzuty innego twitterowicza, że nazwał ratownika pedofilem, Musk odpisał:
"Mogę się założyć, że to prawda."

Akcja ratownicza w Tajlandii

Członkowie drużyny piłkarskiej w wieku 11-16 lat i trener zostali uwięzieni w długiej na ok. 4 km jaskini, którą zalały monsunowe deszcze.

d1hn8v3

Gdy ta informacja obiegła świat, Elon Musk zaproponował stworzenie kapsuły ratowniczej z części rakiety Falcon 9. Jest to rura wykorzystywana do tankowania ciekłego tlenu z systemem powietrznym i łącznością dla osoby zamkniętej wewnątrz. Musk osobiście przetransportował kapsułę ratowniczą do Tajlandii. Na miejscu okazało się, że będzie ona nieprzydatna, szef akcji ratowniczej przyznał, że w tej konkretnej sytuacji urządzenie miliardera jest niepraktyczne.

Finalnie chłopców i trenera wydostała kilkusetosobowa ekipa ratownicza, w której było ok. 100 płetwonurków.

d1hn8v3

Podziel się opinią

Share
d1hn8v3
d1hn8v3
Więcej tematów