Trwa ładowanie...

Egipt. Pożar samolotu. Boeing 737-800 zapalił się na lotnisku [Zobacz wideo]

Samolot Boeing 737-800 taniego przewoźnika z Ukrainy nie miał szczęścia po lądowaniu na egipskim lotnisku Szarm el-Szejk. Wkrótce po zatrzymaniu maszyny pojawiły się płomienie.
Share
Samolot Boeing 737-800 zaczął płonąć na lotnisku [WIDEO]
Samolot Boeing 737-800 zaczął płonąć na lotnisku [WIDEO]Źródło: YouTube @ World of Aviation
d3699yz

A może jednak to właśnie szczęście? Boeing linii SkyUp Airlines nie stał się miejscem tragedii dla pasażerów czy obsługi lotniska. W płomieniach stanęło tylko koło samolotu i pożar nie rozprzestrzenił się dalej. Po godzinie akcja zakończyła się i żaden ze 196 pasażerów nie został ranny.

Znamy przyczynę pożaru koła Boeinga 737-800

Według alarabiya, który powołuje się na oświadczenie linii lotniczej, powodem pożaru był wyciek paliwa. Materiał spowodował zapłon koła samolotu. Nie wiemy co dalej będzie się działo z Boeingiem 737, który uczestniczył w tym zajściu, ale można domniemywać, że dalej już nie poleciał.

Szarm el-Szejk i problemy z transportem lotniczym

Samo lotnisko, to kontrowersyjne miejsce na wycieczki. Część linii lotniczych nie chciała tworzyć połączeń z Szarm-el-Szejk po incydencie z zestrzeleniem rosyjskiego pasażerskiego samolotu nad Synajem cztery lata temu, kiedy zginęło 224 osób. Sytuacja już się poprawiła, co poskutkowało chociażby pozytywną opinią Departamentu Transportu Wielkiej Brytanii. Na pewno to dobra wiadomość dla tego ważnego pod kątem wypoczynku turystów regionu.

d3699yz

Podziel się opinią

Share
d3699yz
d3699yz
Więcej tematów