Druga fala koronawirusa. Wiemy, jak się przygotowuje ponad 40 procent Polaków

Druga fala koronawirusa. Wiemy, jak się przygotowuje ponad 40 procent Polaków12.07.2020 10:36
Druga fala koronawirusa. Wiemy, jak się przygotowuje ponad 40 procent Polaków
Źródło zdjęć: © YouTube

Druga fala koronawirusa zdaniem wielu ekspertów jest nieunikniona. Z najnowszych badań wynika, że aż 76 procent Polaków obawia się nawrotu epidemii. Ponad 40 proc. naszych rodaków deklaruje oszczędzanie pieniędzy na "czarną godzinę".

Druga fala koronawirusa może nadejść już jesienią - twierdzi wielu ekspertów. Możliwego wzrostu zachorowań na COVID-19 obawia się aż 76 proc. naszych rodaków, a ponad połowa z nich przyznaje, że ich złe przeczucia mają wpływ na podejmowanie codziennych decyzji - wynika z najnowszych badań ARC Rynek i Opinia opublikowanych przez dziennik "Rzeczpospolita".

Jak Polacy przygotowują się do ponownego ataku wirusa SARS-CoV-2? Zmiany widać przede wszystkim w nieplanowaniu podróży zagranicznych. Rezygnację z tego typu urlopu potwierdziło 56 procent respondentów. 42 proc. badanych przyznało się do oszczędzania pieniędzy na "czarną godzinę", a 36 proc. zrezygnowało z zakupu biletów na wydarzenia kulturalne - informuje "Rz".

- Jak pokazują badania, aż 29 proc. z nas przyznaje, że szuka alternatywnego sposobu zarobienia pieniędzy w internecie (zaletą takiej pracy miałby być brak konieczności wychodzenia z domu). W tej grupie dominują osoby młode (18–24 lata), które stanowią ponad 40 procent badanych - podaje "Rzeczpospolita".

Zobacz też: Koronawirus wpędził nas w gigantyczny kryzys. I może rozpędzić jeszcze inny – dużo większy

ARC podaje, że 14 procent badanych postanowiło uniezależnić się od przynajmniej części zakupów. Podjęli też decyzję o uprawie własnych warzyw i owoców. Niektórzy obawiają się drugiej fali koronawirusa do tego stopnia, że myślą o zakupie działki, na którą mogliby się przenieść w przypadku kolejnego lockdownu.

Chcesz śledzić na bieżąco rozwój koronawirusa w Polsce? Sprawdź dedykowaną temu aplikację internetową.

Więcej na temat koronawirusa dowiesz się zapisując na nasz specjalny newsletter.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)